Nauki polityczne

Tłumaczenie: Joanna Gilewicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Prosto wyłożone". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
83-7150-331-8
nauki polityczne, polityka,
Marek

Nauki polityczne to przystępne wprowadzenie w koncepcje i teorie politologii. Książka ma pobudzić wyobrażnię czytelników i zachęcić do studiowania problemów nauki o polityce. Podstawowe pojęcia, takie jak władza, wolność oraz sprawiedliwość, rozpatrywane są z wielu perspektyw politycznych, autor porównuje rozmaite modele rządów demokratycznych, a także omawia rolę partii politycznych i środków masowego przekazu w państwie demokratycznym. Zajmuje się również problemami praktycznej działalności politycznej, ze szczególnym uwzględnieniem opieki społecznej, zdrowia i edukacji.

źródło opisu: Zysk i s-ka, 1997

źródło okładki: http://sklep.zysk.com.pl