Prognozowanie pogody

978-83-7243-666-5
pogoda
poradniki
okruszek

Książka jest podręcznym, bogato ilustrowanym przewodnikiem ułatwiającym rozpoznawanie chmur, zjawisk meteorologicznych i prognozowanie pogody na podstawie zaobserwowanych oznak lokalnych. W prosty i zrozumiały sposób wyjaśnia procesy powstawania chmur, opadów i frontów atmosferycznych oraz związanych z nimi niebezpiecznych zjawisk, takich jak burze, tornada i cyklony tropikalne. Omawia geograficzne uwarunkowania zjawisk meteorologicznych i klimatu, wpływ pogody na organizm człowieka, sposoby pomiarów meteorologicznych i uzyskiwania informacji o pogodzie i prognozie z Internetu. Podpowiada jak założyć domową stacje meteorologiczną i interpretować mapy synoptyczne, publikowane w mediach. Jest dedykowana przede wszystkim tym, którzy lubią podróżować i poznawać przyrodę w różnych regionach geograficznych, udzielając jednoczenie wskazówek, jak zachować się, gdy napotkają oni niespodziewane zjawiska atmosferyczne.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

IlGiallo | 2014-12-14