Parapsychologia i współczesne przyrodoznawstwo

6 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Parapsichołogia i sowriemiennoje jestiestwoznanije
83-03-02766-2
baradigo

Rozwój współczesnych nauk przyrodniczych wymaga rozwijania całego szeregu podstawowych problemów naukowych. Celem niniejszej książki jest właśnie rozpatrzenie tych problemów. Już dziś istnieją podstawy, by sądzić, że zbadanie zjawisk parapsychologicznych, pomoże nauce w spenetrowaniu zagadkowego świata możliwości psychicznych człowieka. Szereg eksperymentów zbliżyło nas do odkrycia owej materii i energii, która decyduje o aktywności psychicznej człowieka. Psychika jako realny przejaw materii, energii i informacji może okazać się potężnym narzędziem w rękach panującego nad nią człowieka. Niezbędne jest jednak przezwyciężenie barier psychicznych, związanych z uznaniem istnienia form materii, które nie są znane współczesnej nauce, a które z pewnością istnieją.

źródło opisu: Krajowa Agencja Wydawnicza, 1989

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Piotr | 2012-01-26
Przeczytana: 19 grudnia 2010

Ciekawa, ale jest napisana typowo naukowym językiem, bardzo męczącym.

Mich | 2012-06-13
Wkp | 2012-04-26