Antologia dzienników i pamiętników

Wydawnictwo: Książnica
83-7132-445-6
dziennik, pamiętnik

Książka zawiera interesujący wstęp, który charakteryzuje cechy dziennika i pamiętnika jako odmiany prozy autobiograficznej, przedstawia ich historię oraz odpowiada na pytanie, dlaczego tak chętnie są czytane. Obszerne fragmenty dzienników i pamiętników wybitnych pisarzy polskich (m.in. K. Brandysa, M. Dąbrowskiej, W. Gombrowicza, G. Herlinga-Grudzińskiego, J. Iwaszkiewicza, Z. Nałkowskiej, S....

Obszerne fragmenty dzienników i pamiętników wybitnych pisarzy polskich (m.in. K. Brandysa, M. Dąbrowskiej, W. Gombrowicza, G. Herlinga-Grudzińskiego, J. Iwaszkiewicza, Z. Nałkowskiej, S. Żeromskiego).
Objaśnienia, wskazówki interpretacyjne, materiały do przemyśleń.
Noty o autorach.

źródło opisu: Wydawnictwo Książnica, 1999