Okładka książki Deszczowe lato

papier
Dorota_1988
7.25 (4 ocen i 1 opinia)

Opis książki

"Deszczowe lato" to zbiór opowiadań. Niektóre z nich pisane są z punktu widzenia mężczyzny. Utwory krótkie i bardzo proste pozostawiają zawsze pewien niedosyt - tak, jakby coś zostało niedopowiedziane, niedokończone. Ale właśnie ten "brak" skłania do refleksji, własnych przemyśleń o sprawach zwykłych, ale jakże ważnych, o samotności, o miłości, o życiu.

źródło opisu: opis autorski

Cena

Polecamy

Opinie czytelników
ciastek | 2014-04-08

Z tych opowiadań bije swoista autentyczność, emanują one prawdą. Pisane prostym, zrozumiałym językiem.
Nie przeczytałam wszystkich, niektórych nie byłam w stanie dokończyć. Najbardziej podobało mi się pierwsze, "Na miłość się nie umiera", w którym poznajemy młodą kobietę z trudną przeszłością- Rosłonkę.
W wolnej chwili wracam do tego zbioru.

mystic | 2014-07-31

Kalendarium literackie
  • Piotr Rowicki
    39. rocznica
    urodzin
    A może rzeczywiście stwórca położył się i zasnął?
    Może jest tak, że każdy ma swojego boga i mój od miesiąca drzemie. Zdaje mu się, że ledwo głowę przyłożył do poduszki. Wstawaj! Gdziekolwiek jesteś. Nie może tak być, tak dalej być nie może.
  • Donna Leon
    72. rocznica
    urodzin
    Zawsze bałem się ludzi, którzy w swoim mniemaniu posiedli prawdę. Są gotowi zrobić wszystko, nawet pozmieniać fakty i tak je wymodelować, by do niej pasowały.
  • Maurice Maeterlinck
    152. rocznica
    urodzin
    Każda bowiem ich czynność wiąże się nierozerwalnie z błękitem nieba, z rozkwitem łąk, pól i lasów, z najrozkoszniejszą porą w ciągu całego roku.Pszczoły to dusza, dusza lata, to zegar znaczący okres dosytu i bujności życia, to skrzydło polatującej woni, to samoświadomość promieni słońca, to pobrzęk... pokaż więcej
  • Michael Jackson
    56. rocznica
    urodzin
    Sukces zawsze przynosi uczucie osamotnienia. To prawda. Ludzie myślą, że jesteś szczęśliwy, że masz wszystko. Myślą, że możesz pojechać, gdzie chcesz i robić to, na co masz ochotę, ale w tym tkwi sedno sprawy. Człowiek tęskni za czymś co miałoby prawdziwą wartość.
  • Nancy Holder
    61. rocznica
    urodzin
    -Przyjaciele chcą nam pomóc wydostać się z Francji! Stworzymy nowe Zgromadzenie, najdroższy, oparte na świetle, zapomnimy o okropnościach, które czyniły nasze rodziny-mówiąc to poczuła,że jej zęby chwieją się w dziąsłach.-Morderczyni!-ryknął na nią wściekle- Zdrajczyni!.
  • Isayama Hajime
    28. rocznica
    urodzin
    Tego dnia ludzkość przypomniała sobie strach, kiedy to "oni" rządzili światem. Upokorzenie... Życia w klatce...
  • Mary Norton
    22. rocznica