Okładka książki Deszczowe lato

papier
Dorota_1988
7,25 (4 ocen i 1 opinia)

Opis książki

"Deszczowe lato" to zbiór opowiadań. Niektóre z nich pisane są z punktu widzenia mężczyzny. Utwory krótkie i bardzo proste pozostawiają zawsze pewien niedosyt - tak, jakby coś zostało niedopowiedziane, niedokończone. Ale właśnie ten "brak" skłania do refleksji, własnych przemyśleń o sprawach zwykłych, ale jakże ważnych, o samotności, o miłości, o życiu.

źródło opisu: opis autorski

Cena

Polecamy

Opinie czytelników
ciastek | 2014-04-08

Z tych opowiadań bije swoista autentyczność, emanują one prawdą. Pisane prostym, zrozumiałym językiem.
Nie przeczytałam wszystkich, niektórych nie byłam w stanie dokończyć. Najbardziej podobało mi się pierwsze, "Na miłość się nie umiera", w którym poznajemy młodą kobietę z trudną przeszłością- Rosłonkę.
W wolnej chwili wracam do tego zbioru.

mystic | 2014-07-31

62. rocznica
  • Jan Nowak-Jeziorański
    100. rocznica
    urodzin
    Włócząc się natknęliśmy się na ruiny wspaniałego rokokowego pałacyku. Pod nogami walały się porozrzucane w dramatycznych pozach resztki porozbijanych rzeźb, główek aniołków, pozostałości wspaniałych ornamentacji i stiuków, kawałki złoconych ram i kosztownych boazerii. Nagle chwytam samego siebie na... pokaż więcej
  • Joanna Jodełka
    41. rocznica
    urodzin
    Popękanej duszy nie zalepi się pozorami, nie udekoruje gadżetami jak choinki, żeby była kolorowa kolorami, żeby świeciła światełkami, żeby nie było widać, jak powoli zdycha w przyjemnej atmosferze.
  • Graham Greene
    110. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy uświadomił sobie ból, nieunikniony we wszystkich stosunkach między ludźmi – ból, który się cierpi, i ból, który się zadaje. Jacy jesteśmy głupi, że się boimy samotności.
  • Marc Spitz
    45. rocznica
  • John Ronald Reuel Tolkien
    41. rocznica
    śmierci
    Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.
  • Józef Wolski
    6. rocznica
  • Tom Clancy
    1. rocznica
    śmierci
    Mądry człowiek zna swoje miejsce. A odważny wykorzystuje nadarzające się okazje.
  • Marek Edelman
    5. rocznica
    śmierci
    Bo obojętność w pewnym momencie jest tym samym co morderstwo, zabójstwo. Jak się przyglądasz złu i odwracasz głowę albo nie pomagasz, kiedy możesz pomóc, to stajesz się współodpowiedzialny. Bo twoje odwrócenie głowy pomaga tym, którzy dopuszczają się zła.

Znajdź nas na Facebooku