Deszczowe lato

Wydawnictwo: ALFA
7 (7 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Dorota_1988

"Deszczowe lato" to zbiór opowiadań. Niektóre z nich pisane są z punktu widzenia mężczyzny. Utwory krótkie i bardzo proste pozostawiają zawsze pewien niedosyt - tak, jakby coś zostało niedopowiedziane, niedokończone. Ale właśnie ten "brak" skłania do refleksji, własnych przemyśleń o sprawach zwykłych, ale jakże ważnych, o samotności, o miłości, o życiu.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
yakamoz | 2015-07-12
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 12 lipca 2015

Kolejne opowiadania za mną.
Czuję się dziwnie. Najpierw bezdennie smutne opowiadania Elizy Orzeszkowej, a teraz totalny misz-masz Anny Kamieńskiej.
Przyznam, nie wszystkie zrozumiałam, niektóre mną wstrząsnęły do głębi. Po przeczytaniu np. "Macierzyństwa" przez jakiś czas nie mogłam dojść do siebie, a jak wspomnę "Wakacje we Florianowie" to uśmiech sam ciśnie się na usta. :) Dziwny to był zbiór i chyba nie zostanie jednym z moich ulubionych, raczej nie przepadam za takimi krótkimi formami.

ciastek | 2014-04-08

Z tych opowiadań bije swoista autentyczność; pisane prostym, zrozumiałym językiem.
Przeczytałam kilka, niektórych nie byłam w stanie dokończyć. Najbardziej podobało mi się pierwsze, "Na miłość się nie umiera". W wolnej chwili wracam do tego zbioru.

oppa_pls | 2015-01-27
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane