Zen prezentacji. Proste pomysły i ważne zasady

Tłumaczenie: Marek Marczak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Onepress". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
Presentation Zen: Simple Ideas on Presentation Designs and Delivery
Prezentacje
poradniki
Magda

Yooki | 2014-01-08
Przeczytana: 2013 rok

Bardzo ciekawa pozycja traktująca o tym, że ludzie używają power pointa tak jak chce tego Microsoft a nie tak jak sami by chcieli.
Trzeba przyznać rację autorowi, większość z nas siada przed komputerem "odpala" PP i działa. Tytuły, podtytuły, punktory, tabele - większość prezentacji tak wygląda. A przecież można inaczej!

Ta książka nie odkrywa Ameryki. To propozycja innego podejścia do procesu tworzenia prezentacji.
Z racji obowiązków zawodowych miałam za zadanie przygotować prezentacje wg wskazówek p. Reynoldsa. Zajmuje to dużo czasu i energii ale daje też dużą satysfakcję gdy widzi się efekt końcowy.

Ogólnie Reynolds podpowiada jak maksymalnie uprościć przekaz w taki sposób by był atrakcyjny i zrozumiały dla odbiorcy. Radzi opowiadać swoją historię obrazami i wskazuje konkretne techniki jak wpływać na słuchaczy by skupili się na tym na czym chcemy żeby w danym momencie byli skupieni.

Jedynym moim rozczarowaniem był tytuł. Po słowie "Zen" spodziewałam się czegoś niemal...

LuceClarius | 2015-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2015