I ja pobiegłem w tę mgłę. Wiersze wybrane

Wydawnictwo: Znak
poezja

Wybór poezji kultowego poety lat 90. „Każdy z tych wierszy jest wyjątkowy. Każdy jest inny: mamy tu jednolinijkową liryczną epifanię Without i wpadający w epicki zaśpiew poemat Heirich von Kleist pisze i drze na strzępy list do Wilhelminy von Zenge. W każdym obecny jest ten sam, łatwo rozpoznawalny głos, czuły i wyniosły, osądzający i współczujący”.(ze wstępu Pawła Marcinkiewicza) Wybrał i...

Wybrał i przedmową opatrzył Paweł Marcinkiewicz.

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2000

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/files/covers/product/w1018.jpg

Dzolina | 2016-07-05

Poeta-buntownik. W tomiku znajdują się wiersze bardzo indywidualne, momentami zbyt indywidualne, ciężko było mi przez nie przebrnąć. Świetny warsztat, zabawa formą, głębokie metafory, tego nie można zaprzeczyć. Cenię Podsiadłę jako autora, lecz jego poezja nie do końca porusza we mnie te struny, które powinna.

Dorfred | 2016-10-18
Alexandraa | 2016-07-02