Blondynka na tropie tajemnic

Wydawnictwo: G+J

Cztery zapierające dech w piersiach wyprawy z Blondynką. Urzekający Zanzibar, tanzańska sawanna, odległa Brazylia i niebezpieczna Amazonia – przepiękne fotografie i pełen ciekawostek tekst, który wciąga, zdumiewa, przenosi w odległe zakątki świata. Kolory, smaki, odgłosy, które się czuje, kosztuje, słyszy. Egzotyczne przysmaki, dzikie zwierzęta, prawdziwe angielskie śniadanie pośrodku bezludnej sawanny, noc w amazońskiej dżungli, węże wypełzające spomiędzy obrazów i opowieść o chłopcu z Tanzanii, który został wokalistą Queenu. Kto uwielbia mrówki, co to jest canero i jak należy spać w hamaku, by noc nie była koszmarem? Warto przeczytać!

Monika | 2015-05-26
Przeczytana: 24 maja 2015

Gdy sięgam po książki podróżnicze Pani Beaty, to wiem, że będzie w nich więcej filozofowania niż podróżowania. Przywykłam! I wcale nie to powoduje, że książkę oceniam dość nisko, pomimo fajnych zdjęć i ładnego wydania. To, co mnie wkurza to fakt, że 3/4 treści przeczytałam już w innych książkach Autorki. Nie mogę pojąć dlaczego niektórzy z naszych podróżników/podróżniczek wydają książki z innymi okładkami, w innym formacie, ale o identycznej treści. Wprowadza to w błąd i powoduje, że wydaję pieniądze zupełnie bez sensu. A to mnie zwyczajnie wkurza.

inkaa2000 | 2017-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2017

Zanzibar, Meksyk, Tanzania... Któż by nie chciał tam się znaleźć choć na chwilę (zwłaszcza gdy za oknem śnieg i -20*C),pospacerować po białym piasku plaży, zachwycić się błękitem oceanu, odwiedzić dom Freddy'ego Mercury"ego... Beata Pawlikowska zaprasza nas na wycieczkę do egzotycznych krajów, ale oswaja egzotykę, nieco zaspokaja naszą ciekawość i osładza niemożność znalezienia się tam i w tej chwili pięknymi (jak zwykle) fotografiami.

syla50 | 2014-07-30

Ciekawa, dobrze napisana, fantastyczne zdjęcia..Pani Beatko prosimy więcej.

Darka | 2012-09-30
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2012
Przeczytana: 29 września 2012

Jestem świeżo po lekturze książki Beaty Pawlikowskiej "Blondynka na tropie tajemnic". Była to pierwsza pozycja podróżniczki, którą przeczytałam. I z całą pewnością nie ostatnia!

Blondynka podzieliła tą książkę na 4 części: Zanzibar, Tanzania, Brazylia, Amazonia.
W każdej z nich pokrótce opisała swoje tam przygody, ciekawostki związane z danym zakątkiem świata, tradycyjne jedzenie, zwyczaje. Całość jest bogato opatrzona fotografiami i wywołującymi mój szeroki uśmiech rysunkami i mapkami autorstwa Pawlikowskiej :)

Więcej na :

Magduska | 2011-09-23
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 05 października 2011

Kupiłam z ciekawości, bo trafiłam na promocję cenową. Aż strach pomyśleć, że mogłabym ją przegapić w normalnej cenie. Pani Beata nie dość, że kocha podróże, odkrywanie i innych ludzi, to kocha też świat, to co sama ma i potrafi przepięknie o tym pisać. Tak książka jest piękna, mądra, zabawna, pachnąca i ciekawa. Nie przepadam za książkami podróżniczymi- ta chyba nie jest typowa i może dlatego tak bardzo mi się podoba. Muszę przyznać, ze nie miałam takich pragnień, by znaleźć się w tych uroczych miejscach (czego się z początku obawiałam), gdzie Pani Beata była i opisywała, bo ja po prostu czułam się jakbym w tych przygodach uczestniczyła. Zachwyciła też mnie wielowątkowość - od opowieści o niewolnictwie, podróży balonem, rozdziałach o pachnących przyprawach, pierwszej brazylijskiej kawie, kąpieli w amazońskiej rzece, po naprawdę elektryzujące zakończenie tej pasjonującej książki. Wielkie brawa dla autorki, także za zdjęcia, których z początku nie doceniałam, ale z każdą stroną...

monik123 | 2014-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2014

Świetna książka pełna magii egzotycznych miejsc oraz filozofii spokojnego nieśpiesznego życia i szczęścia.

Kobieta | 2016-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2016

,,Blondynka na tropie tajemnic"-tym razem Beata Pawlikowska zabiera nas w miejsca gdzie czas przestaje mieć znaczenie a liczy się to gdzie jesteśmy i co tutaj zastaniemy :)

Podczas tej niezwykłej podróży z Beatą poznamy ciekawe miejsca , obyczaje , zwierzęta , które czasami doprowadzają nas do gęsiej skórki...

Z przyjemnością sięgnę po kolejną książkę tej autorki-podróżniczki :) i Wam też polecam !

czytelnik | 2013-03-16

[Recenzja pochodzi z bloga: librimagistri.blogspot.com]

Po skończonej lekturze muszę przyznać, że to jedna z najlepszych książek Beaty Pawlikowskiej. Myślałem, że po przeczytaniu "Teorii bezwzględności..." i "W dżungli życia" żadna publikacja autorki nie będzie w stanie mnie zachwycić. Myliłem się.
"Blondynka na tropie tajemnic" to albumowe wydanie czterech książek z serii "Dzienniki z podróży":

Beata Pawlikowska

"Blondynka na Zanzibarze"
"Blondynka w Tanzanii"
"Blondynka w Brazylii"
"Blondynka w Amazonii"

Nawet jeśli ktoś czytał już powyższe książki to i tak warto zaopatrzeć się w "Blondynkę na tropie tajemnic". Ja czytałem wcześniej trzy pierwsze pozycje, mimo to książka mnie zachwyciła. Nowym tekstem (dla mnie) był tylko rozdział o Amazonii. Ale ta książka to także wspaniały album fotografii. Zdjęcia wykonuje Beata Pawlikowska podczas swoich podróży. Ich jakość jest znakomita. Wiele jest wydrukowanych na dwóch stronach. Nawet jeśli komuś znudzi...

zajtun | 2014-03-17
Na półkach: Przeczytane, Podróżnicze

Piękne zdjęcia jednak mam obiekcje co do stylu pisania Pani Beaty. Przygotowana byłam na książkę podróżniczą, którą oczywiście jest, ale z dużą dozą wstawek typu "jak ulotne są chwile, zatrzymajmy się", za którymi, w tego typu książkach, nie przepadam.

Robert | 2013-08-19

Pięć gwiazdek wyłącznie za fotografie, sama treść raczej dla rozmarzonych dziewczynek z gimnazjum (przy założeniu, że chce im się oderwać czasem od komputera, a nie dla kogoś, kto chce poznać świat.