Ostatni cesarze Chin

83-216-0900-7
Chiny
historia
takisobiejac

Książka odsłania tajemnice dworu i mechanizmu sprawowania rządów przez ostatnich władców Chin. Szczególnie wiele miejsca autor poświęca demonicznej cesarzowej Cixi (慈禧), która bezlitośnie rozprawiała się ze swoimi przeciwnikami. Cechowało ją zimne okrucieństwo oraz rozrzutny i rozpustny tryb życia. Faworytów lubiła tylko w chwilach nieokiełznanych chwil orgii, dlatego dzielili z nią łożę a nie władzę, i która używając podstępu, intrygi i zbrodni faktycznie decydowała o losie cesarstwa i ostatnich jego cesarzy.

źródło opisu: Wydawnictwo Śląsk, 1990

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

KokodeJaneiro | 2016-06-10
Na półkach: 2016, Przeczytane