300 tysięcy w nowych banknotach

Cykl: 07 zgłoś się (tom 4)
Wydawnictwo: Piotr Cholewiński
978-83-62964-24-6
PRL, Borewicz, serial, porucznik
Philip

Porucznik Borewicz podejmuje się schwytania szantażysty żądającego od kompozytora Sucheckiego coraz wyższych sum za to, że nie ujawni kompromitujących go materiałów. Wobec narastających gróźb ze strony przestępcy, milicjanci decydują się na przekazanie mu okupu, ale pod swoją kontrolą. W umówionym miejscu pakunek z pieniędzmi podejmuje wyszkolony pies. Ruszający za nim funkcjonariusze odnajdują go rannego, bez pieniędzy. Borewicz wykorzystuje uratowane zwierzę do wykrycia jego pana. Czy to właśnie on szantażował Sucheckiego ?

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: Wydawnictwo Piotr Cholewiński, 2011

Monika | 2019-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2019

"[Wołczyk]sięgnął po leżącą na stole fotografię.
-To ta?
Z fotografii uśmiechała się Ewa Filipiak.
-Tak-potwierdził Zubek.- Dawna urzędniczka z PKO. Mieszka z nim na kocią łapę od miesiąca. I nie jest zameldowana.
-Ładna-skwitował major.- Gdybym był młodszy, sam bym trochę pomieszkał".

Cóż za cytat!:))) Uwielbiam! Tak jak uwielbiam serial "07 zgłoś się".
Borewicz...ach!

Książeczka króciutka, ale sprawiła mi dużo radości.
Ocena-sentymentalna, inna być nie może.

Beata | 2018-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2018

Och, porucznik Borewicz na tropie szantażysty. I za PRL-u nic, co ludzkie, nie było obce ludziom. Kryminał w milicyjnych klimatach lat 70-tych.

| 2014-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2014

Brązowy fiat 125p mknie po ulicach Warszawy. Jak zwykle niezawodny, porucznik Borewicz ściga mordercę-szantażystę. Aż łezka kręci się w oku, gdy przypomnę sobie tę scenę z czwartego odcinka serialu :-)