Sokół i panna

Tłumaczenie: Verba
Wydawnictwo: Astrum
The Falcon and the Flower
willa

Hrabia miał dwie córki, które były dziedziczkami jego rozległych ziem. Wychowano je na kompetentne zarządczynie zamków i oczekiwano, że dobrze wyjdą za mąż. Pomimo miłości do Jaśminy, Wilhelm oddał ją na wychowanie naturalnej babce. Ona też tchnęła w nią życie, wychowując ją - delikatnie mówiąc - niekonwencjonalnie. Małe i zbyt kruche dziecko z trudnością podołałoby większości obowiązków...

Małe i zbyt kruche dziecko z trudnością podołałoby większości obowiązków przyszłej żony i matki. Zamiast tego uczono ją sztuki malowania, muzyki, pisania, botaniki, poezji i magii.

Jej życie było mieszanką rzeczywistości i fantazji, idealnie przystającą do kogoś tak delikatnego.

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Ewelynn | 2014-05-31
Przeczytana: 31 maja 2014

Przyjemna i wciągająca historia. Ona jest tak delikatna i dziewicza prawie jak święta, On twardy i wiedzący czego chce i oczywiście bierze to co chce.

Yavari | 2015-09-08

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Czyta się szybko, ale ja osobiście miałam awersję do głównych bohaterów.
Ona - jest delikatną pięknością niegrzeszącą rozumem, która nieustannie daje się tyranizować i molestować. Najpierw głośno protestuje, mówi o nienawiści a po chwili stwierdza że jest jej obrońcą, bohaterem, ble ble ble.
On - wykreowany na wspaniałego rycerza i dowódcę. Cóż, po poznaniu naszej bohaterki rzadko używa głowy. Jedyne co zaprząta jego myśli to jak ją zgwałcić. Romantyczne, prawda? Ogólnie jakoś mało romantyczne jest dla mnie jak facet bije, grozi gwałtem, straszy czy upokarza swoją niechętną narzeczoną. Jak dla mnie niektóre sceny są delikatnie mówiąc niesmaczne. Jeśli komuś to odpowiada to powodzenia!

Izabela | 2015-11-23
Kasia | 2015-03-29