Sakrament

Tłumaczenie: Zofia Klimaszewska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Omtrent Deedee
Róża_Bzowa

Hugo Claus, urodzony w 1929 r., flamandzki poeta, prozaik, dramaturg i malarz, jeden z najbardziej wszechstronnych twórców niderlandzkich. Kilkakrotnie wysuwany jako kandydat do Nagrody Nobla. Po mistrzowsku posługuje się sztuką cytatu i aluzji. Wykorzystując elementy psychoanalizy ukazuje podświadomą motywację postępowania swych bohaterów, ich obsesje i pragnienia. Sugestywnie przekazuje...

Po mistrzowsku posługuje się sztuką cytatu i aluzji. Wykorzystując elementy psychoanalizy ukazuje podświadomą motywację postępowania swych bohaterów, ich obsesje i pragnienia. Sugestywnie przekazuje obraz ludzkich namiętności, ukrywanych żądz, problemy winy, grzechu i pokuty.

"Sakrament" to powieść bardzo charakterystyczna dla Hugona Clausa. Oryginalna narracja pozwala czytelnikowi "wniknąć w duszę" każdej z przedstawionych postaci. Stopniowo obnaża ich drugie ja, nie zawsze doskonałe, tkwiące głęboko w podświadomości.

źródło opisu: opis od wydawcy

źródło okładki: Internet

deSelby | 2016-12-30