Delfina i szklane trzewiczki

Okładka książki Delfina i szklane trzewiczki Darcey Bussell
Okładka książki Delfina i szklane trzewiczki
Darcey Bussell Wydawnictwo: Hachette Polska Seria: Magiczne Baletki literatura dziecięca
literatura dziecięca
Magiczne Baletki
Delphie and the glass slippers
Hachette Polska
2009-01-01
2009-01-01
Michał Zacharzewski
Literatura dziecięca angielska XXI wiek Darcey Bussell

Tym razem Delfina zostaje przeniesiona w Krainę Czarów by pomóc Kopciuszkowi dotrzeć na bal. Znów Król Myszy maczał w tym swoje palce i sprawił swoimi czarami, że Kopciuszek nie może dotrzeć na bal i poznać swojego księcia a dzień powtarza się cały czas. Delfina musi złamać zaklęcie Króla Myszy na tyle szybko by Kopciuszek odzyskał serce swojego księcia. W czasie przygotowań do balu gdy przybywa Dobra Wróżka Delfina zauważa coś błyszczącego w zegarze odmierzającym czas w Krainie Czarów co do niego nie pasuje. I tym razem Kopciuszek zanim dotarł na bal wybija północ i czas znów się cofa.Na pomoc zostaje wezwana Cukrowa Wieszczka i bacznie przygląda się zegarowi w którym jak się okazuje Król Myszy włożył swój trzewik i on powodował zawirowania w czasie. Na wieczorny bal Kopciuszek dotarł bez problemu i zgubił pantofelek lecz Delfina mimo tego nie wraca do domu. Co planuje jeszcze Król Myszy? Czy uda się Delfinie i wróżkom doprowadzić do połączenia Kopciuszka z księciem?

Jestem ciekawa czy pojawią się jeszcze przygody Delfiny i co jeszcze wymyśli Król Myszy :). Ta część podobnie jak poprzednia ma świetne ilustracje, które współgrają z tekstem i nie wywołują oczopląsu :). Duże litery, spore odstępy również na plus oraz podobnie jak w poprzedniej części z tyłu pozycje baletowe.

Historia baletnicy, która dostaje magiczne buciki. Bardzo przyjemna opowieść.

Historia baletnicy, która dostaje magiczne buciki. Bardzo przyjemna opowieść.

• 2011r
  • Literatura dziecięca
  • Niezbyt fajne
  • Pożyczone

Dodaj cytat z książki Delfina i szklane trzewiczki