Delfina i szklane trzewiczki

Tłumaczenie: Michał Zacharzewski
Seria: Magiczne Baletki
Wydawnictwo: Hachette
Delphie and the glass slippers
Dorota_1988

Delfina i jej przyjaciółki przygotowują niespodziankę dla nauczycielki baletu. Nagle dziewczynka zostaje przeniesiona do Krainy Czarów. Czy uda jej się złamać zaklęcie Króla Myszy? Jak szybko Kopciuszek odzyska serce przystojnego księcia? Mała baletnica nie ma chwili do stracenia – na czas musi wrócić do szkoły!

źródło opisu: Wydawnictwo Hachette Polska, 2009

źródło okładki: http://www.hachette.com.pl/

Misia-i-Tosia | 2014-09-21

Tym razem Delfina zostaje przeniesiona w Krainę Czarów by pomóc Kopciuszkowi dotrzeć na bal. Znów Król Myszy maczał w tym swoje palce i sprawił swoimi czarami, że Kopciuszek nie może dotrzeć na bal i poznać swojego księcia a dzień powtarza się cały czas. Delfina musi złamać zaklęcie Króla Myszy na tyle szybko by Kopciuszek odzyskał serce swojego księcia. W czasie przygotowań do balu gdy przybywa Dobra Wróżka Delfina zauważa coś błyszczącego w zegarze odmierzającym czas w Krainie Czarów co do niego nie pasuje. I tym razem Kopciuszek zanim dotarł na bal wybija północ i czas znów się cofa.Na pomoc zostaje wezwana Cukrowa Wieszczka i bacznie przygląda się zegarowi w którym jak się okazuje Król Myszy włożył swój trzewik i on powodował zawirowania w czasie. Na wieczorny bal Kopciuszek dotarł bez problemu i zgubił pantofelek lecz Delfina mimo tego nie wraca do domu. Co planuje jeszcze Król Myszy? Czy uda się Delfinie i wróżkom doprowadzić do połączenia Kopciuszka z księciem?

Jestem...

moniaburkot | 2016-10-21