Delfina i bal maskowy

Tłumaczenie: Michał Zacharzewski
Seria: Magiczne Baletki
Wydawnictwo: Hachette
Delphie and the masked ball
Dorota_1988

Delfina cieszy się, bo już niedługo wystąpi w szkolnym przedstawieniu. To doskonała okazja, by ślicznie zatańczyć i zabłysnąć przed widzami! Na razie jednak jest potrzebna mieszkańcom Krainy Czarów. Czy dziewczynka zdoła dotrzeć tam na czas i uratować uczestników balu maskowego?

źródło opisu: Wydawnictwo Hachette Polska, 2009

źródło okładki: http://www.hachette.com.pl/

Misia-i-Tosia | 2014-09-21

Delfina przygotowuje się do przedstawienia szkolnego w którym gra główną rolę - Błękitnego Ptaka. Jej dublerka bardzo jej zazdrości, niestety po próbie kostiumowej zderza się z Delfiną i nasza młoda tancerka doznaje kontuzji. Jak się okazuje ma zwichniętą kostkę i przez kilka tygodni ma zakaz tańczenia. Czy Zuzia jej dublerka zrobiła to specjalnie dowiecie się pod koniec książki. W domu Delfina zakłada swoje Magiczne Baletki, które gdy ktoś potrzebuje pomocy w Krainie Czarów przenosi ją tam. Tym razem Król Myszy (z którym jak się okazuje Delfina "walczyła" już 2 razy) rzucił czar na wszystkich przyjaciół Króla i Królowej i zamienił ich w zwierzęta a jak się stało? Księżniczka Aurelia chce zrobić niespodziankę rodzicom i wyprawić dla nich bal maskowy, wszystkim przygotowała maski zwierząt a Król Myszy za to, że nie został zaproszony rzucił czar i wszyscy zamienili się w zwierzęta których maski mieli na sobie. Jednak przygotował odtrutkę którą ukrył na Ciernistej Wyspie na samym...

króliczek | 2012-07-22
Przeczytana: 2012 rok