Po drugiej stronie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Romans". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: HarperCollins
Dangerous
978-83-238-7890-2
romans, miłość
Irena

Agent FBI Kilraven wciąż nie uporał się z bolesną przeszłością. Po tym jak zamordowano jego żonę i córeczkę, odsunął się od świata i postanowił nie dopuścić do swojego serca żadnej innej kobiety. Nie wszystko jednak układa się po jego myśli. Przeniesiony do Jacobsville, małego miasteczka w Teksasie, poznaje śliczną Winnie Sinclair, dyspozytorkę w Centrum Służb Ratunkowych. Zauroczony Winnie, próbuje walczyć z rodzącym się uczuciem i trzymać dziewczynę na dystans. Nie jest to łatwe, zwłaszcza że i on wywarł na Winnie duże wrażenie.
Relacje tych dwojga jeszcze bardziej się komplikują, gdy okazuje się, że w teksańskim miasteczku ukryte są odpowiedzi na pytania dotyczące niewyjaśnionego morderstwa bliskich Kilravena. Kiedy Winnie odkrywa, że jej rodzina może mieć związek z tą sprawą, postanawia pomóc agentowi.
Niebezpieczne dochodzenie przybiera coraz bardziej nieoczekiwany obrót, a życie Winnie jest zagrożone. Kilraven musi stawić czoło swojej przeszłości i zaryzykować wszystko…

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2011

źródło okładki: http://www.harlequin.pl

eduko7 | 2016-11-17
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 16 listopada 2016

Wykorzystana, oszukana? A może podskórnie czująca, że najwyższy czas, aby Mac uporał się z przeszłością. Tylko, czy będzie chciał, czy pozwoli sobie pomóc, czy zgodzi się na jej udział w rozstrzygającym starciu.

betina360 | 2016-07-20
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 20 lipca 2016

Agent FBI nie uporal sie z tym ze zamordowano mu zone i 3 letnia coreczke. Odsunal sie od swiata i postanowil nie dopuszczac innej kobiety do swojego serca. Przeniesiony do malego miasteczka w Teksasie poznaje sliczna dyspozytorke w centrum sluzb ratunkowych. Zauroczony nia probuje walczyc z tym uczuciem. Nie jest to latwe tym bardziej ze to wlasnie ona pomoze mu zlapac morderce dziecka. Ksiazka bardzo wciaga od samego poczatku i akcja gna do przodu jak w dobrym filmie sensacyjnym.

Irena | 2011-08-22
Przeczytana: 21 sierpnia 2011

„Winnie patrzyła na niego łagodnymi, czekoladowymi oczami pełnymi miłości. Kilraven uspokajał się powoli. To dzięki niej zaczynał się odprężać. To ona sprawiała, że było mu lżej na duszy. To ona dawała mu wreszcie zaznać spokoju. Po raz pierwszy od wielu lat wyrwał się z czarnych szponów melancholii. Odetchnął głęboko.”*

Stracił wszystko co kochał. W jednym dniu, w jednej chwili. Odebrano mu sens życia. Od tej chwili żył tylko dla zemsty, tylko by sprawiedliwości stało się zadość i winni ponieśli odpowiedzialność za zbrodnie… Żyjąc na krawędzi egzystował z dnia na dzień. Czy jest coś co pomoże mu odzyskać spokój?

McKuen Kirlaven jest agentem FBI, który po siedmiu latach od śmierci swojej żony i córeczki Melly cały czas nie może się pozbierać. Przez ten czas egzystuje pozorując, że wszystko jest dobrze. Jednak tak naprawdę cały czas żyje tym co zobaczył na miejscu morderstwa. Postanawia już się nie zakochać i odnaleźć mordercę jego rodziny.
Jak jednak wiadomo nie zawsze jest...

Cyrysia | 2011-08-14

Niektórzy ludzie uważają że zemsta jest rozkoszą Bogów, lecz przecież tak naprawdę wymierzanie sprawiedliwości niszczy nie tylko wroga ale także i nas samych pustosząc umysł oraz duszę. Człowiek pragnący odwetu żyje zaślepiony tylko jednym celem – dopaść sprawcę bez względu na ryzyko i konsekwencje. Tak też było w przypadku McKuena Kilravena, głównego bohatera powieści ,,Po drugiej stronie’’ autorstwa Diany Palmer. Nie wiem czy wiecie ale autorka tak naprawdę nazywa się Susan Kyle i zanim zaczęła pisać przez szesnaście lat była dziennikarką. Dziś ma już na swoim koncie ponad dziewięćdziesiąt książek.

,, Po drugiej stronie’’ poznajemy losy Kilravena agenta FBI zmagającego się z bolesną przeszłością. Nieustannie dręczą go przerażające wspomnienia ,,tamtego’’ feralnego dnia w którym przyjął wezwanie i znalazł w mieszkaniu zamordowaną żonę i trzyletnią córeczkę Melly. Pierwsze tygodnie były dla niego niczym piekło i gdyby nie pomoc brata, mężczyzna nigdy nie odbiłby się od ...

Sabinka | 2012-10-04
Przeczytana: 03 października 2012

Po książki Diany Palmer sięgam z przyjemnością. Są dobre, wciągające, a bywają i też zaskakujące. Ostatnio brakowało mi czasu na wszystko. Długie lektury nużyły, dlatego zatęskniłam za romansem, który mnie nie znudzi, a da chwilę wytchnienia. Palmer okazała się być idealna na jedno dłuższe popołudnie z książką w ręku i zieloną herbatką na przystawkę. Tego mi brakowało. "Po drugiej stronie" było tym, co szukałam... Palmer nie zawiodła!

Kilraven, agent specjalny CIA zostaje tymczasowo przeniesiony do małego miasteczka w Teksasie. W Jacobsville poznaje dyspozytorkę Centrum Służb Ratunkowych - Winnie Sinclair. Ich współpraca i znajomość nie zaczynają się zbyt dobrze. Ona wychowywana przez ojca i braci nie należy do kobiet, które mają jakiekolwiek doświadczenie z mężczyznami, i to takimi jak Kilraven. On doświadczony przez życie, zmaga się z demonami przeszłości. Myśli tylko o tym, by znaleźć mordercę swojej córeczki i żony. Żyje z dnia na dzień, na granicach i krawędziach życia....

AnnieK | 2011-08-25
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 23 sierpnia 2011

,,Po drugiej stronie" jest to pierwsza książka, którą przeczytałam tej autorki. Czytając, że to romans chciałam ją ominąć, ale kiedy zaczęłam czytać opis książki wiedziałam, że muszę ją przeczytać.

Uwielbiam oglądać seriale kryminalne, a już w opisie znalazłam bohatera, który jest agentem. Spodziewałam się, że znajdę tu jakieś ślady mojego ulubionego gatunku i się nie myliłam. Znajdziemy tu opisane mniejsze śledztwa jak i to główne, czyli dotyczącego zabójstwa rodziny głównego bohatera oraz także powiązane sprawy z tą. Wielki plus dla autorki pomysłowości przy opisywaniu pracy policji.

Książka zaliczana jest do romansu, ja osobiście nie zaliczyłabym do tego jednego gatunku, gdyż znajdziemy tu elementy kryminału. Dla mnie jest to kryminał przeplatany z romansem oraz humorem. Kiedy tylko spojrzę na książkę przypominają mi się fragmenty jej przy których zwijałam się ze śmiechu.

,,Po drugiej stronie" jest to lekka i przyjemna książka. Napisana została prostym językiem co tylko...

LadyBoleyn | 2011-08-28
Przeczytana: 14 sierpnia 2011

Życie człowieka przez tragedie lub też urazy często potrafi wywrócić się do góry nogami i zmienić swój dotychczasowy bieg. Wydarzenia z przyszłości mają znaczący wpływ na przyszłość, która niekiedy klaruje się w bardzo ciemnych barwach. Szczególnie gdy dochodzi do śmierci na wskutek morderstwa lub innej zbrodni ofiarą nie można nazwać tylko tej osoby, który zginęła, ale też i jej bliskich, którzy muszą uporać się z natychmiastowym odejściem ukochanej persony. Diana Palmer w książce „Po drugiej stronie” ukazuje zachowanie agenta FBI, który nie zapomniał o zdarzeniach sprzed kilku lat, wytrwale szukając sprawców jego żałoby.

Po brutalnej śmierci żony i małej córeczki, agent FBI Kilraven żyje niczym cień, angażując się w sprawy służbowe. Bierze udział w najbardziej niebezpiecznych zadaniach oraz uporczywie stara się dowiedzieć, dlaczego jego rodzina zginęła oraz kto jest odpowiedzialny za ten czyn. Do swojej osoby dopuszcza jedynie brata, postanawiając również nie wiązać się z...

aleksnadra | 2011-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2011

Niejednokrotnie miałam okazję czytać książki autorstwa Diany Palmer. Uważam ją za znakomitą znawczynię ludzkiej a przede wszystkim kobiecej natury.
"Po drugiej stronie" nie jest tylko zwykłym romansem. Bardziej bym ją określiła jako powieść sensacyjną z rozbudowanym wątkiem miłosnym, rozpalającym zmysły i wyobraźnię. Dość odważne sceny i pikantne dialogi idealnie wkomponowują się w fabułę książki i nie rozpraszają uwagi od wątku kryminalnego.
Od samego początku bardzo kibicowałam rodzącemu się uczuciu między Kilravenem a Winnie. Kolejny raz potwierdziło się powiedzenie " kto się czubi ten się lubi". Miło było uczestniczyć w ich przekomarzaniach, które często budziły uśmiech na moich ustach.
Jeden raz rozczarowało mnie zachowanie Kilravena. Jest on tak opętany chęcią zemsty i dowiedzeniem się prawdy o morderstwie swojej córeczki, że gotów jest poświęcić każdego, nawet Winnie. Proponuje jej fikcyjne małżeństwo by móc przesłuchać ważnego świadka wiedząc, że jest to bardzo...

ewcia23 | 2014-07-15

Powiem szczerze na początku myślałam że to będzie typowe romansidło. A tu taka miła niespodzianka fajne połączenie wątku morderstwa i romansu a przy tym fajnie opisane sceny łóżkowe :)

KKBello | 2012-01-02
Przeczytana: 30 grudnia 2011

Bardzo mile zaskoczona jestem książką, która wniosła świeżość i powiew tajemniczości, która przeniosła w świat fantastycznie realistyczny, zachowując wszystkie niewątpliwie ważne elementy powieści kobiecej.
Czytając dzieje bohaterów przechodzimy od bramy do bramy wrażeń i emocji. Poznajemy wszystkie aspekty ciężkiej pracy policjanta nie tylko w formie fizycznej ale i psychicznej, wyrzeczeń i niekończących się „strzałów” w umyśle.. „strzałów” niekiedy bezsilności i osamotnienia.
Okrutne życie bywa niekończącym się pasmem nieszczęść, ale gdzieś w oddali widać nikłe światełko nadziei na lepszy los, gdzieś tam ktoś niesie ukojenie, podaje pomocną dłoń... tak jak na widniejącej okładce, która pozwala nam wierzyć, że szczęście gdzieś tam musi być, bo przecież to tylko cienie ludzi, może to jestem ja lub ty..
Kolejny raz patrzę na ludzką bezsilność i egoizm drugich osób, na okrutne serca ludzi kameleonów i sama już nie wiem gdzie podział się...