Klasztor i miłość t. I

Okładka książki Klasztor i miłość t. I Charles Reade
Okładka książki Klasztor i miłość t. I
Charles Reade Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Seria: Seria z klepsydrą powieść historyczna
powieść historyczna
Seria z klepsydrą
The Cloister and the Hearth
Wydawnictwo Literackie
1985-01-01
1973-01-01
Maria Przymanowska
miłość wędrówka Holandia kopista klasztor miłość Erazm z Rotterdamu

Rewelacyjna, porywająca, chwytająca za serce, poruszająca do głębi, budząca uśpione emocje i sprawiająca, że człowiek pomimo że dźwiga sen na powiekach... nie idzie spać. A co ciekawe nie mówię tu o samej książce, tylko o mistrzowsko opisanej niezwykłej historii dwojga całkiem zwykłych ludzi, dzięki którym jakimś cudem (i całe szczęście),bo trudno napisać inaczej, XV wieczny holenderski świat przywitał małego Erazma. Charles Reade w tak piękny i ciekawy sposób pisze swoje dzieło, że czytelnik dotykając wzrokiem zapisanej strony książki, zostaje ekspresowo przeniesiony w samo centrum prostej codzienności, jest naocznym świadkiem wielu zwrotów biegu zdarzeń, z których niektóre jak to w życiu bywa, dzięki głupocie, zawiści, zazdrości i chęci zdeptania komuś uczuć i człowieczeństwa, nie będzie zachwycony że takie rzeczy jednak mają tu swoje miejsce. Ciekawym jest odczucie zażyłości z głównymi bohaterami. Z całego serca polecam czytelnikom, którzy wraz z czytaniem książek, lubią przebywać w toczących się w kole wyniosłych ideałów, jakże zatwardziałych duchem i charakterem XV wiecznych czasach..

witam :) chciałam zapytać, czy może ktoś ma na zbyciu tą książkę??
chciałam sprezentować ją babci, a nigdzie nie mogę jej znaleźć :)

witam :) chciałam zapytać, czy może ktoś ma na zbyciu tą książkę??
chciałam sprezentować ją babci, a nigdzie nie mogę jej znaleźć :)

Opowiadana w książce historia jest ciekawa, ale... Styl pisarza kojarzy mi się z Jane Austin: przydługawe opisy spowalniają tempo akcji. Mimo wszystko polecam wielbicielom powieści historycznych. Ta część zdecydowanie szybciej się czyta

Odpowiada mi styl pisania i atmosfera jakie są w tej książce.
Czytałam to kilka lat temu lecz do tej pory pamiętam ,że wzruszona byłam niekiedy do łez...

Odpowiada mi styl pisania i atmosfera jakie są w tej książce.

to drugi tom wspaniałej książki

to drugi tom wspaniałej książki