Opowieści z planety Holo. Opowiadania terapeutyczne

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Bajka-Pomagajka u doktora". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Fundacja Drabina Rozwoju
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-930741-4-3

W ramach Projektu „Bajka-Pomagajka u doktora” ukazała się książka autorstwa Jovanki Tomaszewskiej i Wojciecha Kołyszki pt.: „Opowieści z Planety Holo”. Pięć opowieści napisanych i zilustrowanych przez autorski duet dotyczy przede wszystkim problematyki choroby przewlekłej. Mimo iż w naszym zamyśle książka miała być przede wszystkim wsparciem dla chorego dziecka i jego rodziców, doskonale...

W ramach Projektu „Bajka-Pomagajka u doktora” ukazała się książka
Pięć opowieści napisanych i zilustrowanych przez autorski duet dotyczy przede wszystkim problematyki choroby przewlekłej. Mimo iż w naszym zamyśle książka miała być przede wszystkim wsparciem dla chorego dziecka i jego rodziców, doskonale jednak sprawdzi się jako pomoc w zrozumieniu całej sytuacji choroby przez bliskich, przyjaciół czy rówieśników z klasy.
Także osoby niedotknięte bezpośrednio tą problematyką znajdą w niej wzruszające historie o tym, jak oswoić coś, co już zostanie z nami na zawsze – chorobę przewlekłą.
Pozycja zawiera również informacje na temat realizacji naszego projektu oraz metody bajkoterapii i jej zastosowania.
Książka wydana z funduszy otrzymanych przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także budżetu Rzeczpospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych na projekt ,, Bajka Pomagajka u doktora” Operatorem środków jest Ecorys Polska.

źródło opisu: Fundacja Drabina Rozwoju, 2011

źródło okładki: http://www.drabina.org/37_Wydali%C5%9Bmy.html

KKBello | 2011-09-08
Przeczytana: 07 września 2011

Pierwszy raz trafiła mi się „Bajka Pomagajka” a właściwie ich zbiór. Widziałam w internecie zachęcające apele do pisania takich bajek, ale jakoś nigdy nie zwróciłam na nie większej uwagi. Teraz, kiedy trzymam w ręku tą książkę już wiem, że ogromnym błędem dla zdrowego jak i chorego człowieka byłoby pominięcie tak ważnej lektury.
Sama okładka nie wygląda zachęcająco jak na pierwszy rzut oka ( tak stwierdziłam opierając się na pierwszym wrażeniu ) dziwne rysunki odbiegające od tych wszystkich z doskonale nam znanych książeczek dla dzieci.
Co zatem jest w niej takiego wyjątkowego??
Aby dostrzec jej niecodzienność trzeba koniecznie „odlecieć” na planetę Holo. Wtedy wszystko staje się jasne, nabiera kształtów..
Sami przecież wiemy, że pierwsze wrażenie bywa mylące, dlatego już nie dziwią mnie postacie z książki, co więcej, ufam im bo tworzą całość, dochodzę do wniosku, że stanowią jakąś cząstkę mnie , to z nimi płakałam nad ich dolą, to z nimi przeżywałam radości , są mi bliscy i...

iwka | 2014-09-25
Lucy_czyta | 2011-09-08