Jack Nicholson. Wielki uwodziciel

Wydawnictwo: Świat Książki
Jack: The Great Seducer
83-247-0121-4
frycu

Historia życia i twórczości najpopularniejszego aktora Hollywood. Wielki aktor. Namiętny uwodziciel. Niegrzeczny chłopiec. Furiat Fan Los Angeles Lakers. Ojciec... Jack Nicholson sportretowany przez Edwarda Douglasa w pasjonującej i pełnej smaczków biografii pokazuje wiele twarzy. Na każdej z nich widnieje ów charakterystyczny, trochę niebezpieczny uśmiech, który działa jak magnes na miłośników kina i nieodmiennie przyciąga najpiękniejsze kobiety Hollywood.

źródło opisu: Świat Książki, 2006

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Izabela | 2013-04-26

Ciekawa biografia jednego z najbardziej bezczelnych, ale charakterystycznych aktorów. Autor próbuje rozwikłać co kryje się za uśmiechem kota z Cheshire. Od pierwszych stron śledzimy historię romansów i związków aktora, jego role są gdzieśtam na drugim planie. Niemniej jednak książka doradza, które filmy stworzyły z niego gwiazdę i dał popis swoich umiejętności. Dla mnie jednak za dużo było plotek i chyba nie do końca wiarygodnych informacji oraz skupianie się na nieistotnych romansach.

Shiroko | 2015-02-22

Jak na biografię książka lekko chaotyczna. Autor ma tendencję do przesadnego rozwijania dygresji, przez co ciężko wrócić do wątku głównego. Tytuł wyraźnie wskazuje, iż treść więcej będzie mówić o romansach niż o karierze aktorskiej Nicholsona. Na szczęście w książce nie brakuje opisów kulis powstawania najważniejszych dzieł w dorobku aktora.

ReadyFreddie | 2018-02-26

"Ruszałem tyłkiem z prędkością 75km/h.." I tak całe życie. Wyrywkowa ta biografia.

Pablo | 2017-10-02
Przeczytana: 2007 rok