Nie zapomnij o radości czyli Jak znależć odrobinę nieba na ziemi

Tłumaczenie: Agnieszka Haas
Wydawnictwo: Pallottinum
Fergiss die Freude nicht
83-7031-012-5
wiara, Bóg, radość, miłość, szczęście,
religia
Katarzyna

Phil Bosmans, znany pisarz niemiecki, nazywany jest "św. Franciszkiem" naszych czasów. Ponad 30 lat prowadzi on międzywyznaniowe centrum pomocy ludziom potrzebującym. Doświadczenie życia zdobyte podczas spotykania się z ludźmi w potrzebie stara się przekazać w krótkich tekstach brzmiących jak przysłowia. Głosi on w nich odwieczne prawdy o świecie, człowieku i Bogu. W tekstach tych odzwierciedla się głębia wiary i zaufanie do człowieka, radość i nadzieja życia, optymizm i moc, które działają na wielu ludzi jak lekarstwo na wszelkie cierpienia i niepokój dzisiejszego człowieka.

Spośród wielu książek opublikowanych przez P. Bosmansa - "Kwiaty szczęścia musisz zasadzić sam", "Miłość codziennie czyni cuda", "Człowieku, kocham Cię" - przekazujemy do rąk czytelników książkę "Nie zapomnij o radości", która głosi radość życia i jak słońce oświetla szare drogi naszej codzienności.

źródło opisu: Pallottinum, 1990

źródło okładki: scan