Zanim przyjdzie ten dzień

83-86107-80-4
humphry, nowotwór
literatura faktu
Karolina

Jean Humphry miała 42 lata, troje prawie dorosłych dzieci, męża znanego dziennikarza „Sunday Times". Małżonkowie snuli plany na drugą połowę wspólnego życia, w której — wolni już od obowiązku wychowywania dzieci — zamierzali poświęcić więcej czasu samym sobie, powrócić do odłożonych niegdyś projektów. I wtedy przyszło najgorsze — lekarze stwierdzili u Jean chorobę nowotworową. Po pierwszym wstrząsie ich wspólne życie nabiera przyspieszenia. Jean postanawia pozostały jej czas przeżyć najmądrzej.

Eljot | 2015-03-03
Przeczytana: 03 marca 2015

Bardzo dojrzała książka. Niektórzy mogą nie zrozumieć postępowania autora, bo jak tu być wyrozumiałym, kiedy mąź "pomaga" umrzeć swej żonie, podając jej śmiertelną substancję.
Autor bardzo kochał Jane. Jednakże wiedział, że jedyną możliwością aby jej pomóc, jest przyspieszenie jej śmierci.
Jane to dla mnie heros. Wspaniała osoba, która chce godnie odejść z tego świata. Zachwyca mnie jej stoicyzm. Choć wie, że jest nieuleczalnie chora, stara się spędzić swoje ostatnie chwile ciesząc się z najmniejszych rzeczy np. takich jak piękny ogród przed domem, czy też rozmowa z mężem.
Będąc zdrowymi, mając całe życie przed sobą, nie potrafimy czerpać ż codziennego życia takiej radości jaką czerpała Jane przez ten czas, który jej pozostał...Polecam

Madeline Jernaś | 2013-06-18
Karolina | 2011-07-24