W pewnym miasteczku

Seria: Biblioteka Jednorożca
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Fellow Townsmen
Karolina

Akcja tej powieści rozgrywa się w angielskim miasteczku portowym w latach 80. XIX wieku. Główny bohater, zamożny pan Barnet, mieszka tam z wyniosłą i kłótliwą żoną, która nie daje mu zapomnieć, że w najmniejszym stopniu nie dorównuje jej on pochodzeniem i klasą.

źródło opisu: PIW, 1962

źródło okładki: www.antykwariat.calinotheca.pl/

Medellin | 2016-05-22
Przeczytana: 22 maja 2016

Historia o życiowych wyborach, które czasami musimy podejmować w chwili, kiedy nie jesteśmy na nie przygotowani oraz o ich konsekwencjach. O miłości i jej braku, niedopasowaniu i rozczarowaniu.

Nie mogę sobie pozwolić na przybliżanie treści, bo zepsułoby to przyjemność kolejnym czytającym, a naprawdę warto tę niewielką książeczkę przeczytać.

aczeisa | 2014-09-19
Przeczytana: 14 września 2014

Strasznie przykra ta opowieść; chyba uderzyła mnie bardziej niż lekko bełkotliwa "Tessa" z irytującym narratorem, stale podkreślającym niewinność bohaterki wobec prześladującego ją złego losu. W "Pewnym miasteczku" jest inaczej, spokojniej, mniej melodramatycznie. I może dlatego jest ono bardziej przejmujące. Przykro patrzeć, co spotyka pana Barneta, który jest przecież bohaterem pozytywnym, sympatycznym i postępującym moralnie, nawet jeśli to niełatwe. A z drugiej strony, nie da się ukryć, że sam sobie taki los zgotował. Szkoda tylko, że jednej złej decyzji nie wymazuje szereg dobrych.
To żadna wielka opowieść; ot, krótkie opowiadanie, które można szybko zapomnieć. Ale warto je poznać i poświęcić mu kilka chwil.

mhm | 2011-09-07

Lubimy żyć nadzieją na coś, co odmieni nasze życie, albo po prostu nada mu sens. Tylko co jeżeli nadzieja wygaśnie? Warto sięgnąć i zastanowić się nad panem Burtonem.

Daria | 2016-10-31
oleckiOMG | 2016-09-06