Szczęśliwy książę

Wydawnictwo: Sara
bajki, wilde

Bajka to ckliwa, o miłości nieszczęśliwej, o poświęceniu. O tym, że jaskółka była głupia, bo gdyby zostawiła księcia na zimę to mogł aby do niego wrócić – i żyliby w tej miłości do następnej zimy. Koło się zamyka. Ale ona nie chciała zostawić go, bo on pokazał jej co to dobro, rozdał wszystko co miał, by choć raz żyć w zgodzie ze swoim imieniem – w końcu Szczęśliwy Książę był szczęśliwy. Pomógł ludziom, pokochał jaskółkę. Ale ona umarła, a jemu pękło serce.

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Alicja | 2013-03-31
Przeczytana: lipiec 2011
atoja | 2012-12-30
Septimus | 2012-12-26
117 urodziny bibliotekarza

Jorge Luis Borges zaliczany jest do najważniejszych i najbardziej innowacyjnych pisarzy XX wieku. Dziś przypada 117 rocznica jego urodzin. Z tej okazji przedstawiamy Wam pokrótce jego osobę i twórczość.