Martin Dressler

Martin Dressler: The Tale of an American Dreamer
83-7120-694-1
Nagroda Pulitzera,
Agata_Adelajda

Autor jest laureatem Lannan Award, został też uhonorowany przez Amerykańską Akademię Literatury i Sztuki. MARTIN DRESSLER jest pierwszą wydaną w Polsce książką tego autora. Akcja powieści rozgrywa się w Nowym Jorku pod koniec XIX w. Martin Dressler, syn sklepikarza, ma odwagę spełnić swoje marzenia, a zarazem potrafi realizować wymarzone projekty na taką skalę, że inni również chcą w tym uczestniczyć. Pnie się po szczeblach kariery, przeżywa zauroczenie dwiema siostrami, z których jedna zostaje jego partnerką w pracy, a druga kochanką. Gdy Dresler postanawia wybudować gmach mający rzucić swoim ogromem wyzwanie całemu światu, ta hipnotyzująca powieść stawia nas twarzą w twarz z dwuznacznością amerykańskiego marzenia

źródło opisu: Dom Wydawniczy Rebis, 1999

źródło okładki: zdjęcie autorskie