Szajka bez końca

Wydawnictwo: Kobra Media
kamk

Książka napisana lekko i z humorem, który tak bardzo cechuje Chmielewską, można ją czytać w ramach relaksu. Jak zwykle główni bohaterowie przeżywają niesamowite historie, muszą rozwiązywać zawikłane tajemnice i popadają w rozliczne tarapaty.

teri | 2014-10-02
Przeczytana: 01 października 2014

Trzeba przyznac,ze pani Joannie wyobrazni nie brakowalo.Prawdziwe pomieszanie z poplataniem.Przyznaje,ze momentami gubilam sie.Cala masa postaci roznego typu,imion bardzo podobnych do siebie nie pomagalo niestety w ogarnieciu calej historii.Trup sciele sie gesto,posmiac sie,troche posmialam a raczej,pousmiechalam....czytalam zdecydowanie lepsze Jej ksiazki.Grande casino.........

Degamisz | 2018-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2018

O tym, że uwielbiam Chmielewską i o tym jak bardzo uwielbiam Chmielewskiej książki pisałem wielokrotnie, do znudzenia wręcz. Niestety nie jest tak, że jakiś ulubiony autor pisze jedynie powieści genialne, które zawsze trafiają w gust. Tak jest niestety z „Szajką bez końca”.

Czytałem tę książkę po raz któryś. Za każdym razem łudzę się, że może tym razem mi się spodoba, tu coś we łbie kliknie, tam się przestawi, odbiorę wreszcie inaczej i to będzie to. Tym razem też to nie było to, po prostu ta konkretna powieść do mnie nie trafia.

Nie trafia do mnie po prostu intryga. Jest dla mnie nazbyt wydumana i zagmatwana. Jak zazwyczaj książki Chmielewskiej czyta się lekko i łatwo przy tej należy się solidnie skupić, żeby nie uronić ani zdania, wątków tu sporo, każdy na swój sposób istotny, pominięcie czegoś wprowadza dezorientację. I to jest jedyny minus tej powieści, ale w sumie największy i najbardziej istotny dla fabuły.

A fabuła ogólnie jak zwykle u autorki – na bazie spontanicznych...

Renax | 2014-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2014

Dobra, lekka lektura. Już przywykłam do świata przedstawionego Chmielewskiej, który jest pełen humoru i zakręconych znajomych naszej bohaterki, i kolejne książki przyjmuję z uśmiechem na twarzy.
Pisałam już kiedyś o dydaktyzmie powieści Chmielewskiej. Tutaj ten dydaktyzm jest pożądany i godny pochwały, albowiem autorka walczy o ochronę polskich dzieł sztuki, tak bardzo rozgrabionych i tak lekko sprzedawanych za srebrniki... Poza tym, z uwagą śledziłam postać Przemysława, tak wyraźnie opisaną w powieści.

PABLOPAN | 2012-08-03

Może nieco zanadto zagmatwana, ale to przecież Chmielewska :)

TymekBook | 2017-06-29

Czyta się dobrze, lekko, choć bohaterowie mogą się mylić czytelnikowi na początku. Świetnie, że Chmielewska w tej powieści wzięła się za temat ochrony polskich dzieł sztuki wykradanych, rozgrabionych czy wysprzedawanych za grosze na zachód.

asia_33 | 2013-09-29
Przeczytana: 28 września 2013

Jak to u Chmielewskiej trup ściele się dość gęsto,dużo wyrazistych bohaterów i skarby z czasów drugiej wojny światowej.Sympatyczne,ale warto przeczytać jak już się zna inne pozycje autorki i lubi jej styl.

Bella | 2013-10-07
Na półkach: Przeczytane, E-book
Przeczytana: 07 października 2013

Najdłużej czytana przeze mnie jak do tej pory pozycja Chmielewskiej. Szajka faktycznie nie miała końca. Długość czytania nie wynikała bezpośrednio z zagmatwania postaci i ilości przeplatających się osób ale z czynników zewnętrznych czyli najnormalniej w świecie z braku czasu. Miałam wielką chęć przeczytać ciągiem te książkę bo wiedziałam z recenzji innych że jest zakręcona. Nie udało mi się. Ale dobrnęłam chodź tytuł "...bez końca" był jak najbardziej trafiony.
Moja wypowiedź zaczyna być równie pokręcona bo mi mózg idiocieje od ilości Chmielewskiej. Na szczęście ja to idiocienie odbieram bardzo pozytywnie.
Wracając do meritum. Książka faktycznie trochę za bardzo obfituje w postacie. Jest ich tyle, że mimo szczerych chęci nie jestem w stanie zliczyć.
Może komuś się uda.
Lektura przyjemna ze względu na śmieszność scen i totalnie kretyńskie zachowanie głównych bohaterów. Ale to u Pani Joanny norma. Polecam bo jednak rozrywka przy czytaniu jakaś była. A chyba o to chodzi, żeby było...

Kasia | 2015-03-20
Na półkach: Przeczytane, Wbph-filia 16, 2015
Przeczytana: 17 marca 2015

Odświeżam sobie Chmielewską. W niektórych przypadkach będę nadrabiać. Ot, taki kaprys czytelniczy.
Że czytałam "Szajkę" kapnęłam się w 1/4książki. I mimo że niespecjalnie pamiętałam jej treść, to zaczęła mnie trochę irytować, bo tego wszystkiego było po prostu za dużo. Bywają lepsze książki Chmielewskiej. Ta zalicza się do tych dobrych, ale nie rewelacyjnych.

Agata | 2015-04-26
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 26 kwietnia 2015

Warta przeczytania ale miejscami nudnawa, przyznaje że momentami mieszały mi się postacie (zwłaszcza Maciek z Mateuszem)

orionemi | 2015-08-09
Przeczytana: sierpień 2015

Nieoczekiwanie wszedłem w posiadanie kilku książek Chmielewskiej, a wśród nich Szajki bez końca. W recenzjach dowiedziałem się, że ta pozycja jest jedną ze słabszych w dorobku autorki. Pomyślałem więc że chcę mieć już tę gorszą z głowy i przeczytam ją w pierwszej kolejności.
Pomimo, że nie szykowalem się na nic bardzo dobrego to i tak niemile się rozczarowałem. Książka porusza ciekawy temat zaginionych skarbów kultury polskiej, ale niestety akcja jest nadmiernie rozciągnięta...nie wciągneła mnie a nużyła, czekałem kiedy się skończy...pocieszam się tylko, że pozostały mi do przeczytania te lepsze...