Skłonka i Wielka Wojna Jeżynowa

Beck and the great berry battle
przygodowa
Kanakuji

Skłonka jest jednym ze zwierzęco utalentowanych elfów, żyjących w Przystani Elfów. Uwielbia rozmawiać ze zwierzętami w ich językach. Pewnego dnia Aferek, maleńki koliber, mówi jej, że między kolibrami i wiewiórkami wy-buchła wojna. Skłonka jest pewna, że Aferek i tym razem przesadza, bo znany jest z tego, że zwykle za bardzo się wszystkim przejmuje. Jednak w powietrzu zaczynają śmigać...

Uwielbia rozmawiać ze zwierzętami w ich językach. Pewnego dnia Aferek, maleńki koliber, mówi jej, że między kolibrami i wiewiórkami wy-buchła wojna. Skłonka jest pewna, że Aferek i tym razem przesadza, bo znany jest z tego, że zwykle za bardzo się wszystkim przejmuje. Jednak w powietrzu zaczynają śmigać jeżynowe pociski. Za każdym ra-zem, gdy elfy opuszczają Drzewo Domowe, dostają się w ich krzyżowy ogień. Tylko Skłonka może odkryć prawdę o tej dziwnej wojnie. Tylko ona może przywrócić pokój w Przystani Elfów!

Takie rzeczy się czytało jak się miało po 9 lat :3

Oliwia | 2015-02-28

Pamiętam jak dziś kiedy dostałam ta książkę 6 lat temu. Książka napisana pięknym językiem. Czytałam chyba z 20 razy (bez przesadzania) i teraz mnie korci żeby chociaż pół przeczytać . POLECAM ! ;)

Halina | 2013-05-24

Wracam do tej książki po raz kolejny. Cudowny styl pisania, dość prosty, bo to książka dla dzieci, ale wciąż ładny, który zadowoli również starszych czytelników. Uwielbiam świat przedstawiony w tej serii, bohaterów, fabułę, prześliczne ilustracje... Ma tej bardzo fajne przesłanie, które nawet nieświadomie trafia do ludzi - uczy akceptacji, pogody ducha, wiary w siebie i przypomina, że każdy ma talent i nie musi znać się na wszystkim. Cudowne :).

Kanakuji | 2011-07-23
Przeczytana: 22 lipca 2011