Zasłuchani w ciszę. Rozmowy o kontemplacji

Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej
wiara, religia
religia
Mallwa

To kolejna już książka młodego redaktora. Tym razem Kajetan Rajski rozmawia z osobami konsekrowanymi z zakonów klauzurowych. Pyta je o to, jak wygląda ich codzienne życie i formacja duchowa, gdyż szczególną istotę tego rodzaju zakonów stanowi kontemplacja Boga oraz modlitwa. Cechą charakterystyczną jest natomiast oderwanie od świata poprzez klauzurę. To ważne, gdyż dzięki tym klasztorom – często nic o tym nie wiedząc – znajdujemy pomoc modlitewną i wsparcie u Boga.

źródło opisu: Wydawnictwo Biblos, 2008

źródło okładki: www.biblos.pl