Transerfing rzeczywistości, tom V. Jabłka padają w niebo

Wydawnictwo: Hartigrama
978-83-62185-01-6
samorealizacja, zeland
poradniki

W pogoni za upragnionym odbiciem... Wyobraź sobie, że stajesz przed lustrem, a tam niczego nie widać - pustka. Dopiero po upływie pewnego czasu stopniowo zaczyna wyłaniać się wizerunek - jak na wywoływanej w ciemni fotografii. W pewnym momencie uśmiechasz się, lecz w odbiciu widzisz wciąż ten sam poważny wyraz twarzy. Oto uniosłeś ręce, a w lustrze wszystko jest jak dawniej. Natychmiast...

W pogoni za upragnionym odbiciem...

Wyobraź sobie, że stajesz przed lustrem, a tam niczego nie widać - pustka. Dopiero po upływie pewnego czasu stopniowo zaczyna wyłaniać się wizerunek - jak na wywoływanej w ciemni fotografii. W pewnym momencie uśmiechasz się, lecz w odbiciu widzisz wciąż ten sam poważny wyraz twarzy. Oto uniosłeś ręce, a w lustrze wszystko jest jak dawniej. Natychmiast opuszczasz je i w lustrze też nic się nie zmieniło. Aby ujrzeć siebie z podniesionymi rękoma, będziesz musiał przez określony czas potrzymać je w górze. Jak długo?
Z poprzednich tomów wiesz już, że zwierciadłem jest świat, natomiast slajd, który tworzysz w myślach, jest odpowiednikiem owych póz przed lustrem. Jednak ile konkretnie czasu będzie potrzebne do urzeczywistnienia zamysłu, jakie będzie opóźnienie czasu reakcji lustra - wszystko to zależy od złożoności postawionego celu. Poza tym, dopóki umysł będzie wątpił w możliwość urzeczywistnienia zamysłu, odbicie będzie rozmyte. Ale parametry lustra są równie ważne, ponieważ - tak jak w fotografii - wpływają na finalny obraz tak jak oświetlenie, kolor tła i ciepło odcieni. Jak zatem poprawić odbicia swoich slajdów?

Wzorując się na dawnych mistrzach weneckich, dodaj ciepłych tonów do własnego, unikalnego amalgamatu rzeczywistości.

orchideaidea | 2016-09-13
Przeczytana: 13 września 2016

Kolejna odsłona naszego ziemskiego postrzegania świata w barwach "Transerfingu rzeczywistości". To nic, że zamiast po pierwszym tomie wziąć się za drugi, ja chwyciłam od razu za piąty;).
Autor jak zwykle zaskakuje swoim tłumaczeniem zjawisk występujących w dniu codziennym. Tym razem czytamy o tworzeniu otaczającego nas świata w formie wielkiego lustra, w którym z czasem odbijają się nasze myśli i wszystko to, na czym wcześniej skupiliśmy większą uwagę.

Nie ma w tym żadnej magii, autor jako fizyk kwantowy potrafi wiele wyjaśnić.

Książka daje do myślenia...

PiórkoAngeliki | 2017-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2017

Cała seria mówi o tym jak stać się SPRAWCĄ/KREATOREM swojego zycia.
Lektura obowiązkowa dla Obserwatora,który nie chciał być już więcej Petentem,Wojownikiem czy Ofiarą Losu.
Link gdzie można pobrać za darmo pdf 8 tomów:

Polaco | 2017-07-14