Metoda projektów w nauczaniu języków obcych

Wydawnictwo: Impuls
978-83-7308-951-8

Bardzo istotne jest zwrócenie przez autorkę uwagi na to, że przestrzeń uczenia się powinna być tak ukształtowana, aby mogła odpowiadać rzeczywistości. Funkcja komunikatywna języka […] jawi się szczególnie wyraźnie, gdy staramy się opanować jakiś nieznany nam język. Wówczas musimy się nauczyć jego używania, tak jak musimy się nauczyć używania innych narzędzi. Trzeba wiedzieć, jak posługiwać się językiem jako systemem znaków w określonych sytuacjach poznawczych i życiowych związanych z komunikowaniem się […]. Działanie językowe obejmuje jednak nie tylko czynne używanie języka, czyli produkowanie tekstów fonicznych i graficznych, ale także rozumienie tych tekstów oraz refleksję nad językiem.

Z recenzji prof. zw. dr. hab. Krzysztofa Janikowskiego

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza Impuls, 2011

źródło okładki: http://impulsoficyna.com.pl

Anna | 2017-03-27
Przeczytana: 27 marca 2017

Na początku zapoznając się autorstwa Pani Małgorzaty Niemiec - Knaś pt. Metoda projektów w nauczaniu języków obcych zadałam sobie pytanie następującej treści: Czy ja mogę nauczyć się języków obcych za pomocą metody projektów? Kiedy skorzystałabym z tej metody nauczania?, Co najbardziej sprawiło mi trudność podczas nauki metody projektów ?

Podstawą nauki języka są umiejętności posługiwania się nim. Języka komunikacji czy języka obcego uczymy się każdego dnia. Wydawnictwo Impuls zaprezentowało pedagogiczną nowość jeśli chodzi o nowe sposoby kształtowania nauki języków obcych.

Jako odbiorcy mamy wrażenie, że nie znamy codziennego języka , boimy się komunikacji. Ta książka uświadamia nam, że nie ma konieczności obawiania się o pewne niedogodności językowe. Warto od czasu do czasu spróbować pobawić się za pomocą zabaw językiem polskim lub obcym.

Im większa będzie zastosowana komunikacja codzienna języków polskiego oraz obcego poprzez naukę tj. języka angielskiego,...

Kobra | 2016-11-22
litpawel | 2015-07-28