5 (13 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
Karolka

Pierwszy tom trylogii "Władca Czasu" pt. "Wędrówka" to opowieść o leżącym w szpitalu chłopcu, który boi się choroby i śmierci. Które goś wieczoru zjawia się u niego rycerz Lancelot. Przybywa, aby zabrać go na dwór Władcy Czasu, który najdzielniejszym ofiarowuje nie śmiertelność. Obaj ruszają w pełna prób i niebezpieczeństw drogę przez Państwo Czasu. Żeby dotrzeć do celu, muszą pokonać wiele baśniowych przeszkód, ustrzec się magicznych pułapek, a także podjąć walkę z potworami i smokami, które czyhają na śmiałków wędrujących bezdrożami tej krainy. Czy po licznych przygodach i perypetiach uda im się dotrzeć na dwór Władcy Czasu i zdobyć nieśmiertelność? O tym przekonacie się, czytając tę książkę. Dalsze losy bohaterów poznacie w kolejnych tomach trylogii: "Archipelag" i "Powrót"

nO_nAmE | 2014-08-28
Przeczytana: 26 sierpnia 2014

Dobra książka która opowiada o pewnym chłopcu o imieniu Manu.Manu leży w szpitalu i boi się swojej choroby i śmierci.W tym również szpitalu Manu ma swojego najlepszego przyjaciela Dawida.Manu uwielbia jak jego przyjaciel opowiadał fantastyczne historie i baśnie szczególnie o rycerzach a najbardziej o sławnym Lancelocie.Pewnego dnia Manu odwiedza sam Lancelot a w dodatku ze zbroją i swym sławnym mieczem smokobijem. Manu zdziwił się dlaczego Lancelot jeszcze żyje, wtedy Lancelot wytłumaczył Manu że najdzielniejsi nigdy nie umierają i że to Władca Czasu dał mu tą nieśmiertelność Manu zaciekawiła ta sprawa i spytał się czy on też może dostać nieśmiertelność Lancelot odparł że Manu może dostać nieśmiertelność tylko musi zrobić coś wielkiego na przykład zabić smoka.Z tej książki dowiecie się:Co to jest oko smoka.Kim jest chudzielec w czarnym cylindrze.Czy Manu pokona Chronosa.Co to jest KSIĘGA CZYNÓW CHWALEBNYCH.Kto wygra pojedynek rycerzy Lancelot czy Volferyk.Co to jest rzeka...

Karolka | 2011-12-08
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Na samym początku chciałąbym przedstawić wam dedykację książki urodzinowej mojej koleżanki:

Żeby docenić wartość jednego roku, zapytaj studenta, który oblał końcowe egzaminy.
Żeby docenić wartość miesiąca, spytaj matkę, której dziecko przyszło na świat za wcześnie.
Żeby docenić wartość godziny, zapytaj zakochanych czekających na to, żeby się zobaczyć.
Żeby docenić wartość minuty, zapytaj kogoś, kto przegapił autobus lub samolot.
Żeby docenić wartość sekundy, zapytaj kogoś, kto przeżył wypadek.
Żeby docenić wartość setnej sekundy, zapytaj sportowca, który na olimpiadzie zdobył srebrny medal.
Czas na nikogo nie czeka. Łap każdy moment, który ci został, bo jest wartościowy.
Dziel go ze szczególnym człowiekiem - będzie jeszcze więcej wart.

Kiedy przyszłam do domu przepisałam sobie to i powiesiłam na ścianę. Lubię na to patrzeć ponieważ przypomina mi tę książkę. Powieść "Władca czasu" jest niewątpliwie wyjątkowa. Opowiada o przygodach przykutego do szpitalnego łóżka Manu,...

Rasia | 2014-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2014

Gwoli ścisłości - nie zaznajomiłam się z całą trylogią Władcy Czasu, a jedynie z jej pierwszą częścią. Moja chęć czytania znacznie przewyższyła chęć dodania pojedynczego egzemplarza książki do serwisu:)
"Wędrówka" zaczyna się dość intrygująco. Czytając o chłopcu, który ma nikłe szanse na wyjście ze szpitala, zaczęłam snuć pełno rozmyślań na temat tego, jak potoczy się akcja. No i cóż, w miarę rozwijania historii byłam już pewna jej zakończenia. Język, jakim włada Andrzej Żak był dla mnie koszmarny. Pełno nużących opisów i pomimo bajkowej atmosfery trudno brnęło mi się dalej przez tą opowieść. Muszę jednak przyznać, że jest to jedna z tych lektur, która wykreowała swój własny świat (nie licząc zapożyczeń z innych dzieł), a ja zawsze doceniam takie pokazy kreatywności. Nie ukryję, że akcja mnie nie zaskakiwała. Momentami prawie mnie usypiała. Pomimo niewielkiego grona postaci nie umiałam się jakoś do nich przywiązać. Chyba potraktowałam to dzieło jako czytadełko na jeden dzień i...

Ervisha | 2010-10-21

Jak na młodzieżówkę nie jest tragicznie ale rewelacji też nie ma

Julia | 2011-09-25

Nie podobała mi się. Początek był dość niezrozumiały. Nie polecam.

Chudini | 2018-04-22
Mikazuki | 2017-10-21