Wbrew regułom

Seria: Salamandra
Wydawnictwo: Rebis
The Cider House Rules
Konwalia

"Wbrew regułom" to historia pewnego sieroty, Homera Wellsa. Doktor Larch, sprawujący pieczę nad sierocińcem, wprowadza go w arkana medycyny. Spór o aborcję powoduje, że Homer opuszcza sierociniec i Larcha - jedyną rodzinę, jaką ma. Nowe życie dostarcza mu więcej wrażeń, niż mógł przewidzieć. Za ich sprawą uzmysławia sobie, że nie może uciec od przeszłości i że reguły są po to, aby je łamać.

źródło opisu: Dom Wydawniczy Rebis, 2001

źródło okładki: http://www.matras.pl/wbrew-regulom.html

Bed | 2015-01-05
Przeczytana: 02 stycznia 2015

Książka jest scenariuszem filmu pod tym samym tytułem a zarazem adaptacją powieści Irwinga. Scenarzystą jest sam autor. "Wbrew regułom" to coś dla wielbicieli kina albo autora. Obejrzałam równolegle film i był ciekawy, mimo wyciętych scen. Jednak chyba powinnam przeczytać Regulamin tłoczni win.

boziaczek | 2012-06-16

Uwielbiam tę powieść. czytałam ją już ponad 10 razy i jeszcze mi się nie znudziła. Jest to jedyna książka Irvinga, która przeczytałam, więc nie jestem w stanie porównać jej z innymi jego dziełami. Gorąco zachęcam do przeczytania:)

Sławka | 2015-11-26

Okazuje się,że wszystkie moje recenzje zginęły wraz ze starą wersja Lubimy czytać.....szkoda. Nie chce mi się już ich od nowa pisać.Ale ta jest wyjątkowa- moja ukochana. Kocham Homera i Irvinga za niego.

Edi_Edi | 2016-01-22

Inne wydanie i tytuł - "Regulamin tłoczni win"

Fragile | 2012-03-16

czy to nie przypadkiem "Regulamin tłoczni win" ???

Witkacy33 | 2016-11-15
Marta Kwiatkowska | 2016-09-24