Pora na doktora

Okładka książki Pora na doktora Sarah Albee, Elizabeth Clasing, P.J. Shaw
Okładka książki Pora na doktora
Sarah AlbeeElizabeth Clasing Wydawnictwo: Media Service Zawada literatura dziecięca
24 str. 24 min.
literatura dziecięca
Media Service Zawada
2006-01-01
2006-01-01
24 min.

Ulica Sezamkowa to hit wśród dzieci w wielu krajach. U nas także te sympatyczne zwierzaki podbiły serduszka dzieci. Elmo to ulubieniec zarówno Alicji jak i Nikodema. Nie wiedziałyśmy jednak, że na rynku pojawiły się takie zabawne książeczki z przygodami mieszkańców ulicy Sezamkowej! Seria "Ulubione bajki" jest skierowana dla najmłodszych czytelników, a nasze dzieciaczki są wniebowzięte!

Do Ali trafiła część "Dobranoc". Czyli króciutkie opowiadanie o tym jak te wszystkie sympatyczne postacie szykują się do snu. Jedni czytają bajeczki, inni śpiewają kołysanki. Są też tacy, którzy liczą barany itp. Az w końcu cała ulica Sezamkowa zapada w słodki sen...

Nikuś miał okazję poznać inne części z serii "Ulubione bajki". Są nimi:

"Dziś przychodzi niania" to bajeczka o tym jak Elmo pierwszy raz zostaje z nianią. Nazywa się ona Emilka. Na początku stworek był bardzo podekscytowany, jednak kiedy rodzice wyszli zaczął wymyślać różne rzeczy, aby tylko wróciła mamusia. Opiekunka jednak nie dałą się zwieść i wymyślała bardzo wiele ciekawych rzeczy, aby zająć Elma. Okazała się bardzo fajna i Elmo już nie może doczekać się kiedy Emilka znów przyjdzie go popilnować :)

"Pora na doktora" to kolejne krótkie opowiadanie, które trafiło w Nikusiowe rączki. Przeczytamy o tym jak Elmo wraz z mamą wybierają się na badania kontrolne, aby doktor sprawdził czy Elmo dobrze widzi i słyszy i jak bardzo urósł od ostatniej wizyty. Elmo wcale się nie bał i był bardzo dzielny. Posłuchał nawet jak bije jego serduszko. Potworek dostał też szczepionkę, ale to wcale nie boli. Na koniec dzielny pacjent w nagrodę otrzymał naklejkę :)

"W hotelu" to ostatnia książeczka z tej serii, którą posiadamy. Elmo bawi się na korytarzu w hotelu Futrzasty Zakątek. Hotel ten jest niezwykły, w każdym pokoju możemy spotkać inną scenerię. W jednym jest pustynia, w drugim ocean, w kolejnym las deszczowy. Elmo szuka małego czarnego szczeniaczka, który się schował, jednak niestety nigdzie go nie widać. Kiedy potworek idzie już do domu pieska znajduje dzidzia Natasza :)

Ta seria jest naprawdę bardzo fajna. Opowiadania wewnątrz są króciutkie, że nawet bardzo małe brzdące nie znudzą się podczas ich słuchania. Za to bardzo kolorowe ilustracje zdobiące nam każdą ze stron i przedstawiające ulubionych bohaterów naszych dzieci przyciągają wzrok maluchów i sprawiają, że z ogromną przyjemnością słuchają historii z ulicy Sezamkowej. Dodatkowym plusem jest tutaj duża czcionka zachęcająca starsze dzieciaki do samodzielnego czytania. Na końcu jednej z tych książeczek znajduje się również "Słowniczek Elmo", w którym wyjaśnione są co poniektóre wyrazy. Są również ciekawe pytania, które możemy zadać dziecku po skończonej lekturze, jest również kilka łatwiutkich i ciekawych poleceń, które mały czytelnik może wykonać jeżeli będzie miał ochotę...

Nasze dzieciaki bardzo lubią "Sezamkowy zakątek", którą jakiś czas temu z wielką ochotą oglądali w tv na programie dla dzieci. Więc możecie sobie tylko wyobrazić jaka radość była kiedy do rączek dostały tak fajne i wesołe książeczki z bohaterami lubianej bajeczki. No cóż, nie będziemy ukrywać, że nas również ucieszył fakt, że biblioteczki naszych dzieciaków powiększyły się o kolejne śliczne i mądre pozycje. Jesteśmy pewne, że Wam również się spodobają :)

• Media Serwice Zawada
  • Czytane dzieciom

Dodaj cytat z książki Pora na doktora