Mój pierwszy alfabet

Wydawnictwo: LektorKlett
Nikodem

Naucz swoje dziecko rozpoznawać litery. "Mój pierwszy alfabet" to bajkowe zaproszenie do świata liter.

Kilka obrazków w tej książce to ukryte ZGADYWANKI - znajdź więcej słów zaczynających się na litery K i D. Pokaż dziecku, że na tę samą literę mogą zaczynać się nazwy najróżniejszych rzeczy!

źródło opisu: http://czasdzieci.pl/ksiazki/ksiazka,25d22-moj_pierwszy_alfabet.html

źródło okładki: http://czasdzieci.pl/ksiazki/ksiazka,25d22-moj_pierwszy_alfabet.html

Moja córka nazywa ją „miękką książką”.
Naprawdę fajnie zilustrowana, ilustracje zostały uszyte ze skrawków miękkich materiałów; Wyróżnia się spośród innych.
Podziwiam u autorki paletę kolorów, która jest dla niej tak charakterystyczna, że rozpoznawalna nawet podczas zmiany medium plastycznego.

Podoba mi się layout, bardzo pozytywnie oceniam pokazanie jednocześnie obok siebie tych samych liter w różnych krojach pisma; myślę, że ma to pewne walory edukacyjne i uwrażliwia na litery.
Minusik za niektóre hasła, zupełnie nie podoba mi się rozwiązanie strony z literą „U” (uszy/ucha) - moja córka oczywiście nie widzi tam „uszu”, ale... królika :-(

Indianka | 2015-06-09
Przeczytana: maj 2015

Książka na chwilę obecną praktycznie niemożliwa do kupienia- ja polowałam na nią długo, wreszcie udało mi się odkupić od kogoś używany egzemplarz w praktycznie idealnym stanie. Format A4, grube, kartonowe strony, cudne, kolorowe, wyszywane ilustracje (szacunek dla autorki za niesamowity pomysł i talent) sprawiają, że na pewno zachwyci najmłodsze dzieciaki. Ja sama przejrzałam ją już kilkanaście razy. Intrygujący i czarujący wstęp do zapoznania się ze światem liter.

fifi | 2015-06-16
Na półkach: Przeczytane, Z dzieckiem