Destined

Wydawnictwo: St. Martin's Press
9781905654871
angielski
Nana

In Destined, the forces of Light and Dark collide as their epic struggle focuses on Tulsa’s House of Night. Zoey is home where she belongs, safe with her Guardian Warrior, Stark, by her side – and preparing to face off against Neferet. Kalona has released his hold on Rephaim, and, through Nyx’s gift of a human form, he and Stevie Rae are finally able to be together – if Rephaim can truly walk the path of the Goddess and stay free of his father’s shadow.
But is Zoey really safe? Does she truly know those who are closest to her? And will love win when it is tested by the very soul of Darkness? Find out what’s destined in the next thrilling chapter of the House of Night series.

źródło opisu: http://www.houseofnightseries.com/books/destined/

źródło okładki: http://www.houseofnightseries.com/books/destined/

Matko i córko... Kiedy przeczytałam opis książki - tak z ciekawości, żeby dowiedzieć się co ta durna Zoe Redbird jeszcze powyczynia - nie mogłam się powstrzymać i parsknęłam śmiechem (żeby nie było, że oceniam książkę na podstawie tylko jej opisu: mimo mojej ogromnej niechęci do serii Dom Nocy, próbowałam przeczytać ten tom, ale nie dobrnęłam nawet do połowy). No proszę Was! Pozbyła się trzech gości, teraz ma tego swojego cholernego Starka (co za kretyn) i jeszcze jej kurde mało ! Nie no... nie wyrobię... Krótko mówiąc : d n o & b e z n a d z i e j a.
Żeby bardzo brzydko i dosadnie się nie wypowiedzieć .

Zoey i jej przyjaciele zaczynają znów chodzić na lekcje do Domu Nocy. Tym razem jest też z nimi Rephaim, w ciągu dnia przybierający postać kruka, a po zmroku przemieniający się w człowieka. Jednak Neferet wciąż jest wolna i coraz bardziej niebezpieczna. W tym samym czasie do szkoły przybywają zaklinacz koni Travis oraz tajemniczy wojownik Aurox, który skrywa mroczną tajemnicę. Czy Najwyższa Rada Nyks zrozumie prawdę, nim będzie za późno? (Pewnie się domyślacie odpowiedzi.)

Na początek sorry, że ostatnio nie pisałam, ale cztery formy sprawdzające jednego dnia potrafią nieźle dać w kość. Z tego przepracowania zaczyna też ostatnio sięgać po lektury coraz niższych lotów, czyli akurat paranormal romance. Najpierw "Szeptem", teraz "Dom Nocy". Właściwie czytałam tę serię jakieś dwa lata temu, ale skończyłam na ósmej części. A teraz, gdy dojrzałam dwie kolejne na bibliotecznej półce, poczułam wewnętrzny pociąg do niedokończonych serii i wypożyczyłam.

Dotychczas ukazało się jedenaście...

"Przeznaczona" jest trochę lepsza od poprzedniej części, bo nie jest już tak przeraźliwe usypiająca, co jednak nie zmienia faktu, że jest nudna. Najbardziej irytowały mnie i nudziły dyskusję Zoey i jej ekipy. Do tej pory się dziwie, czy autorkom tak trudni byłoby stworzyć choć jedną w tym gronie osobę inteligentną? Bohaterowie są straszni - irytujący, bezmyślni, nużący i przewidywalni. W tej części nawet fabula nie była choć trochę ciekawa, nic tak naprawdę istotnego się nie działo oprócz ostatnich 15 stron.
Całej serii zdecydowanie nie polecam.

zabielka | 2013-10-16

Uważam że seria cykl "dom nocy" nadaje się dla nastolatków, tych starszych nastolatków. I przypadnie im do gustu. Ja zaczynając czytać pierwsze tomy sagi, byłam na początku przygody z wampirami, przyznaję że czytałam z przyjemnością i z tomu na tom czekałam coraz bardziej na następne przygody. :)

EndlessNight | 2012-02-15

Na prawdę lubię tę serię i cieszę się, że prawdopodobnie będzie dwanaście części, już nie mogę się doczekać. Ale w tej książce wkurza mnie jedno - Zoey jest wszem i wobec uznawana jako cudowna bogini, z czym autorki mogły by już przystopować -,-' Nie wiem ile jeszcze ”Zoey wspaniała, Zoey uratuje świat, każdy kocha Zoey!” zniosę. Tak samo, jakby zoey była jakimś ósmym cudem świata, zawsze kręci się przy niej przynajmniej dwóch facetów. Jakby nie mogła zostać ze Starkiem.. -,-' . ta dziewczyna już i tak miała BARDZO urozmaicone życie miłosne, ale jednakże cieszę się, że Heath wróci pod postacią Auroxa.. Jako najwyższa kapłanka mogłaby sobie wybić z głowy ciągłe ranienie na przemian starka i heatha i uczynić ich obydwu swoimi partnerami, ale może to tylko moje zdanie.. Mimo wszystko, chcę przeczytać.

wolfie | 2013-10-04
Przeczytana: 04 października 2013

Uff... W końcu udało mi się przebrnąć przez tę książkę. "Przeznaczona" to już dziewiąty tom Domu Nocy i czasami naprawdę łatwo pogubić się w poszczególnych wątkach.
Przyznaję - akcja momentami mnie wciągnęła, jednak z przykrością muszę stwierdzić, że autorki kompletnie nie poradziły sobie z wykreowaniem bohaterów. Dajmy na to, Zoey - niby jest główną najwyższą kapłanką wśród adeptów, a jest średnio inteligentna i zachowuje się co najmniej dziwnie w niektórych sytuacjach.
Dom Nocy to jedna z najgorszych serii książek o wampirach, więc zdecydowanie nie polecam!

młoda_pisarka | 2014-02-16
Przeczytana: 09 marca 2013

Dziewiąta część...
Poziom swoich poprzedniczek i chyba nawet bardziej nudna od poprzednich. Podtrzymuję swoje zdanie o tej serii: płytka. Główna bohaterka niezmiennie irytuje, ustalając nowe rekordy w możliwościach zirytowania czytelnika.

książek: 1979
Aiwlys | 2014-03-14
Przeczytana: 14 marca 2014

Gdy przeczytałam całość uświadomiłam sobie, że nie potrafię powiedzieć o czym był ten tom. I nie wynika to z faktu, że czytam jakoś nieuważnie czy nie rozumiem tekstu czytanego. Zwyczajnie ten tom wydał mi się bardzo bezbarwny i mdły. Brak wątka wiodącego, dużo rozgałęzień na boki, niektóre sytuacje były w zasadzie zbędne, mnóstwo dialogów jak zwykle zapychało stronice nic nie wnosząc. Jedynie Aurox mnie zainteresował, ewentualnie Lenobia z Travisem. Końcówka nadrobiłam całą książkę, tylko że niewiele to wniosło do całości.

Zaczytana | 2014-10-09
Przeczytana: 08 października 2014

Jedna z najsłabszych części. Według mnie ta seria powinna skończyć się na poprzednim tomie. Najbardziej denerwują mnie kłótnie pomiędzy Afrodytą a Stevie Rae.

Przeznaczona to jedna z lepszych części tej serii moim zdaniem. Autorki na prawdę się spisały :)
Chociaż Neferet coraz bardziej mnie irytuje :P Tzn, wiem, że bez niej to już nie byłoby to samo, ale..no nie wiem, irytuje mnie i tyle. :d :P
No i nie wiem co myśleć o decyzji Kalony. Nie wiem czy nie była zbyt pochopna, bo przecież..tyle lat/wieków, walczył po stronie zła, więc czy wytrwa teraz po przeciwnej stronie? Chociaż sam fakt, że chce zmienić się dla syna daje u mnie dużego plusa ;3.. No i może w końcu da spokój Starkowi?...:P Oby, ale jedno jest pewne, będzie ciekawie:D No i też ze względu na Auroxa/ Heatha ..Już nie mogę się doczekać następnej części!=]
A i co do bliźniaczek, cieszę się, że przestały już nimi być. Do tej pory miałam je za puste laski, ale teraz..kiedy zaczęły myśleć samodzielnie..zaczęłam się do nich przekonywać, zwłaszcza do Shaunee, to jak się odszczeknęła w autobusie do Afrodyty pod koniec książki było bezcenne xD
Książkę oceniam 8/10. Jeśli ktoś dotarł...