Steve Jobs: Sztuka prezentacji. Jak świetnie wypaść przed każdą publicznością

Seria: Punkty Przełomowe
Wydawnictwo: Znak Literanova
The Presentation Secrets of Steve Jobs. How to Be Insanely Great in Front of Any Audience
Inne
Ag2S

Nikt nie potrafi oczarować publiczności tak jak Steve Jobs. Ta książka zdradzi wam, jak być tak samo skutecznym jak on. Prezentacje to podstawa. Od nich często zależy sukces lub porażka firmy. Nie ma lepszego mówcy niż Steve Jobs. Tylko on potrafi skutecznie zamienić potencjalnych nabywców w klientów, a klientów - w wyznawców. Tylko ta książka zdradzi wam, jak Steve Jobs to robi. Ta...

Nikt nie potrafi oczarować publiczności tak jak Steve Jobs.

Ta książka zdradzi wam, jak być tak samo skutecznym jak on.

Prezentacje to podstawa. Od nich często zależy sukces lub porażka firmy.

Ta książka jako pierwsza odkrywa sekrety leżące u podstaw technik, jakich Jobs używa, by porwać swoją widownię. Co jednak ważniejsze, uczy nas, jak zastosować te techniki do własnych prezentacji. Dzięki tej książce sami będziemy mogli oczarować każdą, nawet najbardziej wymagającą, publiczność.
Carmine Gallo uczy nas jak trzymać słuchaczy w napięciu i skutecznie sprzedawać swoje pomysły. Pokazuje, jak tworzyć twitterowe hasła, które wszyscy będą chcieli powtarzać. Podpowiada, jakie błędy popełniamy przy tworzeniu slajdów w PowerPoincie i jak ich uniknąć. Dowiemy się, ile powinna trwać prezentacja doskonała i w co się powinniśmy na nią ubrać. Gallo zdradza nawet, jak za pomocą szklanki z wodą przestać wtrącać do swoich wypowiedzi irytujące „yyyy”, „hmmm” i „prawda?”.
Od projektowania slajdów poprzez mowę ciała, techniki modulacji głosu i korzystanie z rekwizytów do nauki improwizacji - wszystko to składa się na wiedzę, która sprawi, że po waszej prezentacji publiczności z wrażenia opadnie szczęka.

Steve Jobs: Sztuka prezentacji to książka, która stała się międzynarodowym bestsellerem i zyskała sobie status pozycji kultowej.

Niezależnie od tego, czy jesteś dyrektorem firmy, wprowadzającej na rynek nowy produkt, czy nauczycielem, starającym się zainteresować uczniów, ta książka zrobi z ciebie mistrza prezentacji.

Steve Jobs: Sztuka prezentacji to biblia dla wszystkich, którzy występują publicznie.

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2011

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Wojtek_Grabowski | 2014-10-02
Przeczytana: 2014 rok

No i kolejna nieudana przygoda, mimo że tytuł i temat rokowały inaczej. Z przykładu Steve'a Jobsa można się niewątpliwie wiele nauczyć, ale raczej nie pomoże w tym książka Galla. Nieciekawy styl, może nawet wybrane nie najciekawsze epizody. W zamierzeniu na pewno ambitne, ale w realizacji coś zdecydowanie nie wyszło. Autor silił się na ton guru, którym nie jest. Żeby przynajmniej okazał się niezłym dziennikarzem, który umie pisać. Niestety. Pisze jak typowy dziennikarz, czyli bez polotu, mało zrozumiale. Szkoda, że Steve Jobs musi się przewracać w grobie.

Robert | 2012-05-14
Przeczytana: 21 lutego 2012

W amoku czytania wszystkiego co dotyczy Jobsa, tudzież firmy Apple, dotarłem do lektury zdaje się nudnej i stricte technicznej. Zowie się ona „Steve Jobs. Sztuka prezentacji” i ma na dodatek infantylny podtytuł „Jak świetnie wypaść przed każdą publicznością”, który na myśl przywodzi mi domokrążców oferujących nowe unikatowe panaceum na wszystkie moje problemy. Na szczęście pozory mylą :)

Książkę można traktować po prostu jak poradnik. Jej zdecydowaną zaletą jest to, że uczy. Może nie całkiem pasywnie, ale po lekturze w główce zostaje pewien pakiet podstawowy dobrych rozwiązań w prezentacji. Zarówno kompletny laik jak i profesjonalny mówca ma okazję popracować wraz z książka nad swoimi technikami prezentacji: nauczyć się czegoś nowego, zauważyć swoje złe nawyki, które głęboko zakorzenione, dotychczas uważał za coś normalnego i pozytywnego. Co ważniejsze, nie trzeba pracować w firmie wielkości Apple, aby moc korzystać z tej wiedzy. Znajdują się tu techniki użyteczne w różnych...

Klaudyna Maciąg | 2011-11-03
Przeczytana: 06 października 2011

Kiedy sięgałam wczoraj po tę książkę, nie spodziewałam się, że przeczytam dziś wiadomość o śmierci jej głównego bohatera. Dziwaczne to uczucie - kontynuować lekturę ze świadomością, że ten niezwykły wizjoner, geniusz i wspaniały mówca już nigdy nie będzie mógł czarować publiczności swoimi wystąpieniami. Wystąpieniami, za które pokochał go cały świat.

W 2007 roku uznano go "najpotężniejszym człowiekiem biznesu", w 2009 "CEO dekady", a w 2010 jego wartość wyceniono na 25 000 000 000 dolarów. Robi wrażenie, prawda? Chyba nie na każdym, ponieważ wczoraj i dziś słyszałam wokół komentarze: "co ty za nudy czytasz?", kiedy tylko pojawiałam się gdzieś z książką w dłoni.

Żadne nudy, moi drodzy!

Ten poradnik to jedna z najświetniejszych pozycji tego typu na rynku! I teraz, po śmierci Steve'a Jobsa nabiera jeszcze innego charakteru - jest hołdem dla tego wybitnego twórcy, potężnego biznesmena i niezwykłego człowieka.

Kiedy przemawiał - publiczność słuchała oczarowana, żywo reagując na...

Patrycja | 2016-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2016

Fantastyczna pozycja będąca przydatna każdemu chcącemu wypaść przed publicznością co najmniej lepiej niż przeciętnie.
Sporo wyniosłam z zaimplementowanych tam wskazówek, podejrzewam że dzięki przedstawianiu ich za pomocą konkretnych przykładów prezentacji, które kiedyś miały miejsce i można je znaleźć na youtube - wielki plus. Mimo, że większość z nich znałam już wcześniej, warto było odświeżyć sobie niektóre techniki.
Mimo, że do kilku kwestii można byłoby się przyczepić (powtórzenia, nietrafione rozmieszczanie poszczególnych podrozdziałów, dziwna stylistyka) to książkę czyta się swobodnie i lekko. Zyskuje ona dodatkowo na wiarygodności z tego względu, że autor Carmine Gallo niejednokrotnie przygotowywał rekinów biznesu do prezentacji i przemówień przed publiką. Stąd wysnuwam wniosek, że to dwieście pięćdziesiąt stron papieru to nie tylko przekopiowanie technik Jobsa, ale też garść własnych spostrzeżeń.

Dominik | 2016-01-19

Całość recenzji dostępna na blogu "Kultura Osobista" - http://kulturaosobista.blog.pl/2016/01/06/mowca-idealny-czyli-sztuka-prezentacji-stevea-jobsa/

Wertując ostatnią z 248 stron książki „Steve Jobs: Sztuka prezentacji. Jak świetnie wypaść przed każdą publicznością” podsumowałem lekturę stwierdzeniem, że prezentacje to podstawa nie tylko na polu marketingowym, gdzie wielkie sukcesy odnosił twórca firmy Apple.

Tytuł brzmi infantylnie, jakby każdy mógł nim zostać. A wystąpienia publiczne mają taką złożoną strukturę… to nie tylko prezencja, gesty, mimika, to przede wszystkim dykcja i mówienie bez zaciśniętych zębów, jak i kontakt z publicznością. Tak zależny od wielu rodzajów sytuacji.

Piotrek | 2012-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2012

Fajna książka bo... UCZY. W końcu założenie autora książki się spełnia. Ma się człowiek czegoś dowiedzieć i się dowiaduje. Na pewno rady na temat prezentacji siebie i treści trafią do was tak łatwo jak do mnie. Całkiem nieźle autor podzielił książkę, prezentując różne ujęcia i podejścia do stworzenia prezentacji, ale tak naprawdę sztuki przekazywania informacji samej w sobie, a nie tylko na określony temat. Są pewne konsekwencje podziału książki na akty i sceny, bo wiąż kluczymy przykładami z wystąpień Jobsa na Macworld 2007 i 2008. Ale ma to sens na sam koniec. Polecam.

pkicman | 2013-02-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 09 lutego 2013

Solidny poradnik, krok po kroku opisujący wszelkie możliwe aspekty publicznych wystąpień. Ilustracje i przykłady głównie opierają się na wystąpieniach Jobsa, ale nie tylko.
Od samej lektury świetne prezentacje nie będą się robić. Porady trzeba wprowadzać w życie i ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć. Dokładnie tak jak robił to Jobs.

Marta | 2012-11-01

Robię do tej książki podchody co jakiś czas i nie wiem czemu, ale jakoś nie mogę przez nią przejść :/ Oznaczam jako przeczytaną, mimo że tak nie jest. W nowym roku zrobię podchody po raz kolejny :-)

Dariusz Zagórski | 2011-10-17
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 13 października 2011

Każdy kto prowadzi lub będzie prowadził jakąkolwiek prezentacje skorzysta na przeczytaniu tej pozycji. Polecam.

Piotr Biegun | 2013-03-18

Mega mega mega!