Gniew Meleghorna

Cykl: Opowieści z Borgaanu (tom 2)
Wydawnictwo: Paweł Rejdak
Agnesscorpio

“Gniew Meleghorna” to pewnego rodzaju kontynuacja, odnoszącego sukcesy wydawnicze tomu pierwszego Opowieści z Borgaanu pt: „Oka Węża”. Jeśli zaskoczył was pierwszy tom, to drugi wprost powali was na kolana! Tym razem, na ponad trzystu stronach, znajdziemy wszystko to co lubimy najbardziej - sensacyjną fabułę, niezwykłych bohaterów, masę dobrego (i czarnego) humoru i zakończenie, które już nie...

Tym razem, na ponad trzystu stronach, znajdziemy wszystko to co lubimy najbardziej - sensacyjną fabułę, niezwykłych bohaterów, masę dobrego (i czarnego) humoru i zakończenie, które już nie jeden raz zaskoczyło czytelników.
Na szczególną pochwałę zasługuje styl i język w jakim autor tworzy swoje opowieści. To niezwykle kolorowy, pełen poetyckich zwrotów język jakim DarkAraghel maluje dla czytelników wykreowany przez siebie świat. Tego nie sposób zapomnieć!

źródło opisu: Strona autorska

źródło okładki: Strona autorska

Paweł Rejdak | 2014-01-05

Skoro to moja druga książka, to daję 2 gwiazdki. I to ledwo taka kaszana.
Podobno podoba się bardzo licealistom i gimnazjalistom. Nie wiem co ci młodzi ludzie w tym widzą, pewnie sami nie wiedzą... :D

jakubro | 2013-02-01

Książka, która była stratą czasu. Wątki zaczynają się i nie kończą. Autor przesadnie postawił na, jak to sam określił "wyobraźnię czytelnika", według mnie jednak napisanie "cały wachlarz magicznych mocy" jest po prostu pójściem na skróty.

Agnesscorpio | 2011-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2011

Darkaraghel, czyli Paweł Rejdak, to młody entuzjasta i twórca literatury fantasy, który ostatnio został nagrodzony Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zadebiutował zbiorem opowiadań "Oko węża. Opowieści z Borgaanu", która to publikacja doczekała się kontynuacji.

Jest nią "Gniew Meleghorna. Opowieści z Borgaanu", antologia fantasy, składająca się z pięciu opowiadań, zatytułowanych: "Zmierzch tytanów", które jest kontynuacją opowieści z pierwszego tomu, "Cena honoru", "Gniew Meleghorna", "Róża zmierzchu" i "Bez przebaczenia". Każda opowieść przedstawia niebezpiecznie zmagania różnych postaci, które jednakże łączy jedna nić wątku, będącego myślą przewodnią całego zbioru opowiadań. Których akcja naprawdę jest niezwykle dynamiczna, niejednokrotnie zaskakuje i trzyma w napięciu. Pozytywnie zaskakuje także język, jakim posługuje się autor, z jednej strony finezyjny i pełen metafor, porównań, malowniczych opisów, a z drugiej ostry, brutalny, prostolinijny. To sprawia, że...

Mateusz Firek | 2015-10-07
Aniam | 2015-09-08