Krasnoludki

Wydawnictwo: BIS
Nikodem

13 krasnoludków? Tylko w książce Melanii Kapelusz "Krasnoludki”! Chociaż mieszkają pod jednym dachem z małą Adą, jej rodzicami i psem Paskiem, nikt z rodziny nie wie o ich istnieniu, ani o tym, że czasami huśtają się na sznurówce taty, bawią się w chowanego, opowiadają sobie historie o potworach, gwiżdżą, skaczą, wspinają się po meblach i chętnie oglądają telewizję i słuchają bajek na dobranoc. Bo jak wiadomo, bardzo trudno jest zobaczyć krasnoludka. To najzabawniejsza, najpogodniejsza i najbardziej zgrana krasnoludkowa paczka przyjaciół, jaką można spotkać w bajkach (i mieszkaniach).

źródło opisu: http://www.empik.com/krasnoludki-kapelusz-melania,prod190104,ksiazka-p

źródło okładki: http://www.empik.com/krasnoludki-kapelusz-melania,prod190104,ksiazka-p

Ida | 2017-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2017

Marzyliście kiedyś o tym, by spotkać krasnoludka? Bo ja owszem. Niestety do tej pory jeszcze mi się nie udało. Teraz jednak już chyba wiem dlaczego. Po przeczytaniu książeczki "Krasnoludki", wiem już, że one mają swój świat, do którego raczej nie chcą wpuszczać nas dużych ludzi. O ich życiu opowiada nam pani Melania Kapelusz - kimkolwiek jest, zna codzienne życie krasnoludków bardzo dobrze i dzieli się z nami tą wiedzą pod tym intrygującym pseudonimem. Ten kamuflaż wynika zapewne ze względów krasnoludkowego bezpieczeństwa. :)

Mieszkają sobie nasze krasnale na przykład w domu małej dziewczynki, jej rodziców i psa, ale nigdy, przenigdy się im nie pokazują. Za to wiadomo już, dlaczego czasem znikają w domu pewne przedmioty, jak choćby pionek do gry albo sznurówki, z których można zrobić świetną huśtawkę między nogą szafki i nogą łóżka.

Krasnoludki mieszkają wspólnie. W tej historii mamy ich aż trzynaście w jednym domu. Chyba jest im tam bardzo dobrze, bo bawią się wyśmienicie....

suzi900 | 2017-05-19
Przeczytana: 19 maja 2017

"Krasnoludki" to zbiór kilkunastu zabawnych opowiadań o przygodach trzynastu krasnoludków dzielących swoją przestrzeń życiową z małą dziewczynką Adą, jej rodzicami i psem. Huśtanie się na sznurówkach, strachy w domku dla lalek. zabawa w chowanego na amen to codzienność bohaterów tej książeczki. Humorystyczne bajeczki pełne są ciepła i mądrości życiowych.
Moja córka uwielbia te urocze opowiadanka zabarwione fantastycznymi ilustracjami. Dla mnie najbardziej urocze w tej książeczce jest to, że historyjki są krótkie i szybko się je czyta.

DrumSand | 2013-10-22
Przeczytana: 2010 rok

Jest wspaniała.
Krasnoludki jak dzieci. Są prawdziwe. Nie te przesłodzone bazgroły dla dzieci.
Ukochana książka na dobranoc moich szkodników.

Ewa | 2016-10-31
Na półkach: Przeczytane, Dla Oskara