Księga Eksperymentów

Wydawnictwo: Papilon
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Nikodem

Zbiór ponad 50 zabawnych projektów do wykonania z materiałów, jakie bez trudu znajdziesz w domu. Zbuduj obiekty, które latają, wirują, śmigają, pływają i grają. Dowiedz się, jak naukowo wyjaśnić ich działanie.

źródło opisu: http://www.empik.com/

źródło okładki: http://www.empik.com/

Sabinka | 2011-09-17
Przeczytana: 17 września 2011

Wielkimi krokami zbliża się jesień, co oznacza chłód i jesienną nudę wśród dzieci. Nasuwają się odwieczne pytania rodziców, czym zainteresować dziecko? Co zrobić z przedszkolakiem, który jest chory i musi zostać w domu? Jak zainteresować dziecko szkolne, by odciągnąć je od komputera? Można spróbować z "Księgą eksperymentów". Książka jest bardzo interesująca. Zawiera mnóstwo ciekawych i mało znanych eksperymentów, które można wykonać samemu, ale pod nadzorem dorosłych. Czy wiecie, że wiele rzeczy, które posiadamy w domu, a bywa, że leżą nieużyteczne, można wykorzystać bardzo pożytecznie? Można i to w doskonały sposób. Kolorowe spinacze, kartony, papiery, guziki, cekiny, czy też artykuły kuchenne idealnie nadają się do tego, by zrobić z nich prawdziwe i niesamowite dla dzieci eksperymenty. Dzieci wiele z przedstawionych prób mogą wykonać same, jednak w przy niektórych rodzice mile widziani.
Według przedszkolaka książka jest fascynująca, zachęca do tego, by jak najszybciej sięgać po...

Profesorek | 2016-02-29