Księga Eksperymentów

Okładka książki Księga Eksperymentów Rebecca Gilpin, Pratt Leonie
Okładka książki Księga Eksperymentów
Rebecca GilpinPratt Leonie Wydawnictwo: Papilon literatura dziecięca
literatura dziecięca
Papilon
2010-01-01
2010-01-01

Okładka książki Wielka księga dekoracji i przepisów na Boże Narodzenie Rebecca Gilpin, Fiona Watt
Wielka księga ... Rebecca Gilpin, Fio...

Wielkimi krokami zbliża się jesień, co oznacza chłód i jesienną nudę wśród dzieci. Nasuwają się odwieczne pytania rodziców, czym zainteresować dziecko? Co zrobić z przedszkolakiem, który jest chory i musi zostać w domu? Jak zainteresować dziecko szkolne, by odciągnąć je od komputera? Można spróbować z "Księgą eksperymentów". Książka jest bardzo interesująca. Zawiera mnóstwo ciekawych i mało znanych eksperymentów, które można wykonać samemu, ale pod nadzorem dorosłych. Czy wiecie, że wiele rzeczy, które posiadamy w domu, a bywa, że leżą nieużyteczne, można wykorzystać bardzo pożytecznie? Można i to w doskonały sposób. Kolorowe spinacze, kartony, papiery, guziki, cekiny, czy też artykuły kuchenne idealnie nadają się do tego, by zrobić z nich prawdziwe i niesamowite dla dzieci eksperymenty. Dzieci wiele z przedstawionych prób mogą wykonać same, jednak w przy niektórych rodzice mile widziani.
Według przedszkolaka książka jest fascynująca, zachęca do tego, by jak najszybciej sięgać po nożyczki, papiery, słomki czy też inne przydatne rzeczy i stworzyć wspaniałe karuzele, helikoptery, rakiety czy też zabawić się w teatr cieni. Genialna książka, której można i trzeba wręcz poświęcić kilka godzin, jednak z pewnością nasze dzieci będą zachwycone, na pewno nie będą się nudziły!
Myślę, że dzieci starsze znajdą również coś dla siebie. Kiedyś w szkołach robiło się proste i łatwe eksperymenty, nie wiem czy teraz w szkołach praktykuje się coś takiego. Wiem jednak, że z pewnością, starszaki znajdą coś co je zachęci, co zrobi na nich wrażenie, i być może przyda się w edukacji szkolnej.
"Księga eksperymentów" może zaciekawić nauczycieli, którzy wraz z dziećmi mogą stworzyć coś z niczego, a także wyjaśnić dzieciom naukowo ich działanie, bawiąc się przy tym doskonale.
Autorzy stworzyli świetną i pełną pomysłów księgę, grafik dopełnił całości umieszczając wspaniałe fotografie krok po kroku. Książka jest idealna nie tylko na jesienne dni. Polecam je rodzicom dzieci przedszkolnych i szkolnych, jak również nauczycielom, którym brakuje czasem pomysłów na wspólne prace manualne z dziećmi. Jednak przekonana jestem, że "Księga eksperymentów" może być idealnym prezentem dla wymagających i wiecznie znudzonych dzieci.

• Na mojej półce
  • 2011
  • Dzieci
  • Chcę mieć/Poszukuje na wymianę

Dodaj cytat z książki Księga Eksperymentów