Graduał

Wydawnictwo: Tiden Norsk Forlag
Vekselsang
norweski
kaisa_malene

Trzy Laponki, każda z innego pokolenia, przekazują swoje życiowe doświadczenia obcej kobiecie, spoza ich kręgu. Stopniowo zaczyna się ona coraz bardziej angażować w życie kobiet. Poprzez spotkania z nimi uwidoczniony zostaje rozwój historyczny. Kulturowe rozbieżności między tym, co norweskie, a tym, co lapońskie tworzą tło historii. "Graduał" jest książką o stracie, zarówno na planie indywidualnym, jak i zbiorowym.

źródło opisu: Tłumaczenie z norweskiej okładki książki: Tiden Norsk Forlag, 2007.

źródło okładki: http://www.tiden.no/admin/Bokomslag/572.Bokomslag_fil.160.jpg

kaisa_malene | 2011-07-19