Zaginiona Dinotopia

Wydawnictwo: Amber
Dinotopia Lost
fantastyka
Łukasz

Gdzieś wśród bezkresu oceanu leży niezwykła kraina zamieszkiwana przez ludzi i dinozaury. Niektóre gady to istoty rozumne a nawet, a nawet wykształcone, uczestniczące na równi z ludźmi w życiu kraju. Pewnego dnia do brzegów Dinotopii przybija okręt korsarzy, którzy wyruszają na podbój tajemniczego lądu. Ludzie i dinozaury muszą stawić im czoło...

źródło opisu: Amber, 1997

źródło okładki: http://solarisnet.pl/theme/img/product/fantastyka/...»

ryszpak | 2017-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2017

Książka właściwie dla młodzieży, przeczytałem ją o "naście" albo nawet "dziesiąt" lat za późno. Mimo wszystko sprawna fabuła, akcja wartka, pomysły w miarę realne. Stanowi rozwinięcie "Dinotopii" Jamesa Gurneya.

Fasoletti | 2014-03-21
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 20 marca 2014

Dinotopia to otoczona niemożliwymi do przebycia rafami wyspa. Ludzie żyją tutaj do spółki z dinozaurami, które są niezwykle inteligentne, potrafią mówić i wznoszą miasta oraz pracują na farmach.
Pewnego dnia, poniesiony przez rafy ogromną falą piracki statek "Kondor" przybija do wyspy.
Kapitan Blackstrap postanawia zbadać nieznany ląd. Pchany żądzą wzbogacenia się, eksploruje wyspę.
Nie znając języka dinozaurów, marynarze mają je za przerośnięte kurczaki o inteligencji strusiów, dlatego kiedy napotykają na rodzinę struthiomimusów, bez zastanowienia porywają je, z zamiarem sprzedania do zoo.
Na ratunek przyjaciołom rusza młody chłopak Will, w towarzystwie jednej ze strutich oraz dinozaurzego tłumacza.
Sytuacje komplikuje fakt, że niedługo w wyspę ma uderzyć gigantyczny sztorm, w dodatku piraci poruszają się po terenie opanowanym przez stroniące od cywilizacji, gigantyczne drapieżniki.

Dinotopia to świetna książka przygodowa dla młodzieży. Wciągająca i ciekawie napisana. Mnie...

Michalina Mądrowska | 2017-04-25
Na półkach: Przeczytane, 2017