Zaginiona Dinotopia

Wydawnictwo: Amber
Dinotopia Lost
fantastyka
Łukasz

Gdzieś wśród bezkresu oceanu leży niezwykła kraina zamieszkiwana przez ludzi i dinozaury. Niektóre gady to istoty rozumne a nawet, a nawet wykształcone, uczestniczące na równi z ludźmi w życiu kraju. Pewnego dnia do brzegów Dinotopii przybija okręt korsarzy, którzy wyruszają na podbój tajemniczego lądu. Ludzie i dinozaury muszą stawić im czoło...

źródło opisu: Amber, 1997

źródło okładki: http://solarisnet.pl/theme/img/product/fantastyka/...»

ryszpak | 2017-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2017

Książka właściwie dla młodzieży, przeczytałem ją o "naście" albo nawet "dziesiąt" lat za późno. Mimo wszystko sprawna fabuła, akcja wartka, pomysły w miarę realne. Stanowi rozwinięcie "Dinotopii" Jamesa Gurneya.

Fasoletti | 2014-03-21
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 20 marca 2014

Dinotopia to otoczona niemożliwymi do przebycia rafami wyspa. Ludzie żyją tutaj do spółki z dinozaurami, które są niezwykle inteligentne, potrafią mówić i wznoszą miasta oraz pracują na farmach.
Pewnego dnia, poniesiony przez rafy ogromną falą piracki statek "Kondor" przybija do wyspy.
Kapitan Blackstrap postanawia zbadać nieznany ląd. Pchany żądzą wzbogacenia się, eksploruje wyspę.
Nie znając języka dinozaurów, marynarze mają je za przerośnięte kurczaki o inteligencji strusiów, dlatego kiedy napotykają na rodzinę struthiomimusów, bez zastanowienia porywają je, z zamiarem sprzedania do zoo.
Na ratunek przyjaciołom rusza młody chłopak Will, w towarzystwie jednej ze strutich oraz dinozaurzego tłumacza.
Sytuacje komplikuje fakt, że niedługo w wyspę ma uderzyć gigantyczny sztorm, w dodatku piraci poruszają się po terenie opanowanym przez stroniące od cywilizacji, gigantyczne drapieżniki.

Dinotopia to świetna książka przygodowa dla młodzieży. Wciągająca i ciekawie napisana. Mnie...

Katrina | 2017-07-08
Przeczytana: 02 kwietnia 2017

Gdzieś na oceanie leży Dinotopia – utopijna wyspa, na której ludzie oraz dinozaury żyją razem w zgodzie od tysięcy lat. Nie łatwo jest się na nią dostać, jednak co jakiś czas statki rozbijają się o jej wybrzeże, a rozbitkowie stają się jej obywatelami. Tak było z osiemnastoletnim Willem, który sześć lat temu trafił na wyspę wraz ze swoim ojcem. Osiemnastoletni chłopak zadomowił się na dobre w Dinotopii, gdy znów do jej wybrzeży dotarli ludzie. Tym razem jednak nie są to rozbitkowie, a żądni bogactwa piraci, którym jakimś cudem udało się dobić do brzegu...

Jestem tuż po lekturze i... szczerze mówiąc, nie bardzo wiem, jak zacząć. Właśnie przeczytałam naprawdę dobrą powieść młodzieżową, w trakcie której bawiłam się naprawdę dobrze i mam ochotę po prostu polecić wszystkim, kazać czytać każdemu zainteresowanemu i tyle, to powinno wystarczyć. Nie tym jednak recenzja stoi, więc już sprzątam swoje myśli i mówię Wam jak się sprawy w przypadku tej powieści dokładnie mają.
Przede wszystkim...

Michalina Mądrowska | 2017-04-25