Młodość

Wydawnictwo: Czytelnik
Jugend
Róża_Bzowa

"Młodość" Wolfganga Koeppena (ur.1906)uznana w RFN za najciekawsze wydarzenie literackie roku 1876, jest poetycką opowieścią o dziecięcych i młodzieńczych marzeniach, buntach i rozczarowaniach chłopca dorastającego w prowincjonalnym mieście u schyłku cesarskich Niemiec w pierwszych latach Republiki Weimarskiej. W Polsce ukazały się dotychczas dwie powieści Koeppena: "Śmierć w Rzymie" i...

W Polsce ukazały się dotychczas dwie powieści Koeppena: "Śmierć w Rzymie" i "Cieplarnia".

źródło opisu: Czytelnik, Warszawa 1978

źródło okładki: Zdjęcie autorskie