Proboszcz obecnych i nieobecnych

Wydawnictwo: Norbertinum
978-83-7222-278-7
Kościół, wiara, Ojczyzna
religia

Przemyślenia ks. Winiarskiego zaprezentowane w obecnym tomie koncentrują się wokół trzech dużych tematów: Kościół, bliźni, Ojczyzna. Trudno je, oczywiście, ostro od siebie oddzielić, wzajemnie się bowiem uzupełniają. Niemniej te kręgi tematyczne wyznaczyły układ kompozycyjny zbioru. (...) ks. Ryszard Winiarski (...) „proponuje trudniejszy model chrześcijaństwa - odpowiedzialność każdego za siebie i innych. Chce, by każdy parafianin wychodził poza nawyk konsumenta rytualnych obrzędów”. I to pragnienie staje się rzeczywistością również poprzez tę książkę (ze wstępu Piotra Sanetry).

źródło opisu: Norbertinum, 2006

źródło okładki: zdjęcie autorskie