Monster High 2: Upiór z sąsiedztwa

Okładka książki Monster High 2: Upiór z sąsiedztwa Lisi Harrison
Okładka książki Monster High 2: Upiór z sąsiedztwa
Lisi Harrison Wydawnictwo: Bukowy Las Cykl: Monster High (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Monster High (tom 2)
Monster High
Bukowy Las
2011-01-01
2011-01-01
Ewa Pater-Podgórna
Monster High

~ Drugi tom potwornych nastolatek skupia się w dużej mierze na Cleo oraz Frankie .
Jedna szykuje się do sesji w Teen Vogue pod okiem Anny Wintour ,za wszelką cenę starając się wciągnąć w to przyjaciółki.
Następnie druga walczy o prawa potworów i o to aby nie musieć się więcej ukrywać? Ale czy wszyscy są ze sobą szczerzy? Oczywiście że nie czarne charaktery czekają a do tego godzina policyjna na ulicach Raddclife Street robi swoje 👌 Całkiem udana kontynuacja ,co prawda pierwszy tom bawił więcej, natomiast drugi jest znośny.

Na półkach: , , , , , , , , ,

''Upiór z sąsiedztwa'' Lisi Harrison to 2 tom serii o Monster High. Tym razem jest opowiadana z 3 perspektyw- Frankie, Melody i Cleo. W tym tomie nasi bohaterowie będą kręcić film- ''Upiór z sąsiedztwa'', który ma przekonać normalsów, że potwory nie są takie straszne.
Z początku myślałam, że to pierwszy tom ma lepszą fabułę, ale im dalej się czytało tym bardziej wolę ten. W szczególności podobało mi się zakończenie książki, które od razu będzie wprowadzeniem do kolejnego tomu. Dodatkowo podoba mi się otoczka związana z Egiptem.
Najlepiej czytało mi się perspektywę Cleo. Jest ona jedną z moich ulubionych bohaterek z serialu i filmów I na szczęście ma ona identyczny charakter. Natomiast Frankie i Melody zaczęły mnie już trochę nużyć. Frankie dla mnie trochę irytująca się stała. Melody na szczęście może mieć jakieś fajne rozwinięcie w kolejnej części, patrząc na zakończenie. A po za tym dalej lubię RAD-owców.
Z 3 wątków romantycznych najbardziej lubię Cleo i Deuca. Po prostu dla mnie zawsze są i będą jedną z lepszych par w MH. Związki Frankie i Melody dla mnie są przeciętne.
Okładka jest prześliczna. Podoba mi się bardziej niż w pierwszym tomie.
Podsumowując książka podobała mi się. Fabuła świetna, postacie i wątki romantyczne w porządku a okładka cudna. Daje 10/10

Trochę gorsza niż poprzednia część. Podobało mi się, że akcja była opowiadana z perspektywy trzech osób i każda coś dodawała do historii. Książka zakończyła się w takim punkcie, że jestem ciekawa co będzie dalej.

Jest to książka którą czytałam kilka razy - lekka i przyjemna zarówno dla młodszych jak i starszych.

Nie chciałem tej książki. Nie powinienem mieć tej książki. Jednak ją posiadam, dodatkowo mam jeszcze dwie kolejne części. Wiąże się z tym zabawna historia, której nie będę przytaczał, bo kogo to obchodzi.

Są to książki skierowane do młodzieży, a raczej do jej młodszej części. Jest to typowo rzemieślnicza robota. Ogólnie mogę powiedzieć, że pod względem technicznym nie są niczym nadzwyczajnym. Czytało się jak każdą książkę, która jest powiązana z jakąś marką.

Fabuła to kolejna rzemieślnicza robota. Nic ciekawego tam nie ma, ot typowa książka, która wpisuje się w trend przerabiania wszystkiego na przygody w szkole średniej (trend, którego kompletnie nie rozumiem). Poza gwałtem na klasycznych postaciach z horroru, fabuła cierpi na bardzo infantylne postacie, i irytujące rzucanie nazwami - leciała ta piosenka tego artysty, ta sławna osoba itd.
Książka sili się również na jakiś morał. Problem w tym, że postacie, które powinny być pozytywne czasami zachowują się okrutnie. Rozbijanie związku? Pewnie, czemu nie. Ogólnie gdybym miał młodą córkę raczej nie byłbym zadowolony, że czyta tą książkę. Nie jestem zwolennikiem stwierdzenia "ważne, że czytają", ponieważ osobiście uważam, że ważne jest również to co czytają.

Czy polecam tą książkę? Nie wiem, jest ona tak bardzo nijaka, że dosłownie nie wiem co o niej powiedzieć. Nie zdziwiłbym się gdybym pod koniec tygodnia kompletnie o niej zapomniał. Proponuję inną lekturę dla dorastających dzieci.

Luźna lektura! Książka taka do przeczytania. Jak można sobie wyobrazić - nie jest to literatura najwyższych lotów, raczej nie jest to książka, która zapadnie Ci w pamięć i będziesz ją wspominać jeszcze długo po przeczytaniu.

Pod przykrywką młodzieżowego horroru kryje się mądra i piękna opowieść o inności, samoakceptacji, przyjaźni i miłości. Fajni bohaterowie, wzorowani na klasyce horroru (mamy tu np. córki Draculi i Frankensteina, wnuków Dr'a Jekylla i Mr'a Hyda) i mnóstwo innych popkulturowych nawiązań. Przeczytana z dużą przyjemnością. Sięgam po tom 3.

Fajna, przyjemna młodzieżówka. Czyta się bardzo szybko. Fajna tematyka. Podoba mi się, pokazanie co jest ważniejsze. Dobro ogółu, czy indywidualne cele? Każdy z nas ma jakieś marzenia, które chce spełnić, ale czy one mają przeważać nad dobrem innych? Fajne, barwne postacie. Idealne na odprężenie po całym tygodniu pracy/nauki.

Nie ma co się tu rozpisywać,ot taka dla nastek.Książka,chciałem sprawdzić co to :-) czyta się szybko.Nawet jest fajna,pomysł z Cleo super był.
Dla nastolatków polecam.

Dla nastolatków polecam.

Ta Książka mi się już bardziej podobała od pierwszej. Ale i tak teraz wole czytac inne książki.

• Monster High

Dodaj cytat z książki Monster High 2: Upiór z sąsiedztwa