Monster High 2: Upiór z sąsiedztwa

Tłumaczenie: Ewa Pater
Cykl: Monster High (tom 2)
Wydawnictwo: Bukowy Las
Monster High
Monster High
R_xxoo

Drugie spotkanie z uczniami niezwykłej szkoły Merston High, w której nikt niczego nie może być pewny. Nawet Cleo (Cleopatra de Nile), która dotąd niepodzielnie królowała na szkolnych korytarzach, mając poddanych zarówno wśród RAD-owców, czyli członków Ruchu Atrakcyjnie Dziwnych, jak i nudnej reszty, czyli normaliów – czuje się zagrożona. Od niedawna to dwie inne dziewczyny – Frankie Stein i...

jak i nudnej reszty, czyli normaliów – czuje się zagrożona.
Od niedawna to dwie inne dziewczyny – Frankie Stein
i Melody Carver – są na ustach wszystkich. Wspólnie
z Brettem kręcą film, który ma przekonać normalsów,
że potwory nie są takie straszne, jak je malują. Czy córka faraona Cleo odzyska władzę w szkole? Czy film wypromuje dziwność na hit sezonu? A może zaczniesz się zastanawiać, czy ten chłopak z sąsiedztwa nie jest czasem upiorem…?

źródło opisu: Bukowy Las, 2011

źródło okładki: http://bukowylas.pl/content/zapowiedzi

Magda Kęskiewicz | 2019-05-08
Przeczytana: 08 maja 2019

Pod przykrywką młodzieżowego horroru kryje się mądra i piękna opowieść o inności, samoakceptacji, przyjaźni i miłości. Fajni bohaterowie, wzorowani na klasyce horroru (mamy tu np. córki Draculi i Frankensteina, wnuków Dr'a Jekylla i Mr'a Hyda) i mnóstwo innych popkulturowych nawiązań. Przeczytana z dużą przyjemnością. Sięgam po tom 3.

AlexSkyLoveFire | 2019-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2019

Fajna, przyjemna młodzieżówka. Czyta się bardzo szybko. Fajna tematyka. Podoba mi się, pokazanie co jest ważniejsze. Dobro ogółu, czy indywidualne cele? Każdy z nas ma jakieś marzenia, które chce spełnić, ale czy one mają przeważać nad dobrem innych? Fajne, barwne postacie. Idealne na odprężenie po całym tygodniu pracy/nauki.

Paulina | 2017-09-02
Przeczytana: 02 września 2017

Książka dla nastolatków, a ja mimo tych swoich nie nastu już lat, uwielbiam tą serię. Polecam.

czytamcałyczas | 2016-10-25

Nie ma co się tu rozpisywać,ot taka dla nastek.Książka,chciałem sprawdzić co to :-) czyta się szybko.Nawet jest fajna,pomysł z Cleo super był.
Dla nastolatków polecam.

mouse1801 | 2016-07-15
Przeczytana: 07 czerwca 2014

Ta Książka mi się już bardziej podobała od pierwszej. Ale i tak teraz wole czytac inne książki.

Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 27 lutego 2016

To już druga z serii Monster Hihg przeczytana na głos Córci książka Lisi Harrison. Po Upiornej szkole, przy której okropnie się wynudziłam nie spodziewałam się niczego ciekawego. Ale mus to mus, siedmiolatka czeka... Upiór z sąsiedztwa jednak zaskoczył mnie baaaardzo pozytywnie. Napisa lekko, ciekawie, aż chciało się czytać. Wiele niespodziewanych zwrotów akcji spowodowało tylko przyjemność i chęć dalszego pochłaniania książki. Tak pochłaniania, bo przeczytałam ją w dwa popołudnia. Na głos, coś strasznego dla mojego gardła. Ale warto, naprawdę polecam. Jutro zaczynamy kolejną. Ciekawe czy Mowa o wilku okaże się równie dobra?

Weronika Nawrocka | 2015-12-25

Mam wszystkie książki z serii ,,Monster High. Będąc młodsza bardzo lubiłam zarówno bajki, zabawki jak i książki. Teraz na pewno nie przeczytałabym ich. Ale młodszym fankom bardzo polecam.:)

imyournemezis | 2015-08-10
Na półkach: Przeczytane, 2015

tsa... nie ma to jak wejść w durny zakład i musieć to przeczytać...

Katy | 2015-07-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Wymienię
Przeczytana: 29 lipca 2015

Druga część niestety nie była taka dobra jak pierwszą, choć nie mogę też powiedzieć, że była zła. Moim zdaniem najlepszy był koniec, gdyż było parę wydarzeń, które mi się spodobały.

Kinga | 2015-06-17

Trochę lepsza od pierwszej części, ale nie bardzo. Żywię do niej trochę sentymentu, gdyż czytałam ją w wakacje. Akcja dzieje się szybciej niż w pierwszym tomie, mimo to moje odczucia co do tej serii pozostały. Nadal wkurza mnie Melody. 6/10