Poznań Borejków. Spacer z bohaterami powieści Małgorzaty Musierowicz

Bohaterem jest Poznań z Jeżycjady , w którym konkretne miejsca domy, parki czy ulice zostały przedstawione z wielkim pietyzmem i zilustrowane fragmentami powieści z cyklu oraz licznymi fotografiami. Książka jest prawdziwym rarytasem dla miłośników cyklu powieściowego Małgorzaty Musierowicz. Miasto stworzone w Jeżycjadzie z pewnością żyje w świadomości i wyobraźni czytelniczek.

Monika | 2016-10-05
Przeczytana: 05 października 2016

Rozczarowanie.
Nigdy nie byłam w Poznaniu, ale dzięki Jeżycjadzie to miasto bardzo intensywnie żyje w mojej wyobraźni.
"Poznań Borejków" to zbiór licznych cytatów z książek Małgorzaty Musierowicz, garść wiadomości przewodnikowych i kilkadziesiąt czarno-białych zdjęć. Mało udanych moim zdaniem. Nudno, chaotycznie i bez polotu.
Odradzam.

Irmina | 2016-03-03

Czytałam już tę książkę kilka razy, ale za każdym razem odkrywam w niej coś nowego i ciekawego, dzięki czemu patrzę na Poznań i Jeżycjadę inaczej.

Agata Wesołowska | 2013-05-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 01 maja 2013

Uwielbiam kiedy akcja książki osadzona jest w realnym świecie, dlatego zawsze uwielbiałam sięgać po książki Małgorzaty Musierowicz. Nie jest to oczywiście jedyny wyznacznik, dlaczego stałam się wierną fanką jej twórczości, natomiast dzięki tej cesze z wielką przyjemnością przeczytałam (w końcu!) książkę Poznań Borejków. Bardzo spodobała mi się sama idea powstania książki. Czarno białe zdjęcia, fragmenty powieści, notki historyczne to wszystko pokazuje pasję z jaką została stworzona. Polecam każdemu fanowi rodziny Borejków, a tym bardziej tym, którzy chcą poznać Poznań - jego urok i piękno starych kamienic!

Marta | 2011-05-01
Na półkach: Ulubione, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 23 sierpnia 2010

Super dodatek do spacerów po Poznaniu. Polecam wszystkim! :)

apococzytasz | 2016-07-02

Dla tych miejsc wybrałam studia w Poznaniu. Rzetelna ale i ciekawa pozycja. Cała seria "Jeżycjada" do dziś jest najlepszą terapią na przyciężki dzień. Dla miłośników serii lektura obowiązkowa.

Karolina | 2012-06-25

Idealny album- inspiracja. Ale brakuje jednak kilku miejsc, które mnie w całym cyklu wydawały się ważne.

Asiulka | 2015-01-07

Książka bardzo interesująca, choć trzeba przyznać, że nie jest typowym spacerownikiem. Można ją określić jako zbiór cytatów połączonych z opisami najważniejszych miejsc. Liczyłam bardziej na trasy spacerów czy nawet mapki. Dla czytelników spoza Poznania zbyt wiele chyba nie pomoże.

Biedronka125 | 2016-06-28
PauPau | 2015-09-30