Okładka książki Wesołe bajki

papier
Nikodem
7 (9 ocen i 2 opinie)

Opis książki

„Wesołe bajki” to zbiór wierszowanych legend i bajek polskich, które zna niemal każde dziecko. Ale czy na pewno? Czytając te historie, opowiedziane na nowo w zabawny i nieraz zaskakujący sposób, nabiera się przekonania, że świat smoków i innych pradawnych stworów może być przyjazny i kolorowy. Bohaterami „Wesołych bajek” są między innymi: Smok Wawelski, Bazyliszek, Szewczyk Dratewka, Syrenka Warszawska i inni weseli mieszkańcy krainy wyobraźni.

źródło opisu: http://www.empik.com/wesole-bajki-fraczek-agnieszk...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/wesole-bajki-fraczek-agnieszk...»

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Marta | 2012-01-09
Przeczytana: 04 lutego 2011

Tak naprawdę są to legendy polskie w nowych odsłonach. Poetka jest znana z wielu wierszowanych książeczek dla dzieci, starszych i całkiem małych, głównie z ciepłych opowiastek o zwierzątkach.

Książka "Wesołe bajki" w wierszowany sposób, niezwykle lekkim piórem, zaznajamia nasze pociechy ze Smokiem Wawelskim, Bazyliszkiem, Syrenką Warszawską, legendą o Liczyrzepie, czy Kwiecie Paproci. W miły i przyjemny sposób dzieci mogą poznać najpopularniejsze legendy polskie i choć gdzieniegdzie są one złagodzone na potrzeby najmłodszych, to jest to pozycja godna uwagi. I sporo czytania na minimum kilka wieczorów.

Recenzja również tutaj: http://www.siedlce.gda.pl/kcik-czytelnika/152-qwesoe-bajkiq-agnieszka-frczek.html

Agacha | 2015-03-02
Przeczytana: 02 marca 2015

Bardzo fajna książeczka. Legendy przedstawione w wesołej, wierszowanej formie. Do tego kolorowe i zabawne ilustracje.

coccinellea | 2014-05-21

Kalendarium literackie
  • Maria Nurowska
    71. rocznica
    urodzin
    ,,Ten kocha naprawdę, kto nie wie, dlaczego kocha.
  • Isabel Abedi
    48. rocznica
    urodzin
    Są w życiu rzeczy, o które trzeba walczyć, ponieważ czas, jaki na nie zostaje, niekiedy jest krótszy, niż sądzimy.
  • Andrzej Maleszka
    60. rocznica
    urodzin
    Mama zapaliła świece, a Filip latarkę i z ziemi dom wyglądał jak jeszcze jedna gwiazda. Miasto zostało daleko pod nimi. Choć stali na balkonie, to żadne z nich nie mogło już zobaczyć, jak czerwone krzesło powoli wstaje z trawy i unosi się w górę.
  • Max Allan Collins
    67. rocznica
    urodzin
    Ludzkie duchy, przemykające bez śladu, niezauważalnie. kiedy któryś z nich znika, nikogo to nie obchodzi.
  • Kazimierz Władysław Wójcicki
    81. rocznica
  • Marguerite Duras
    19. rocznica
    śmierci
    I płacząc robi to. Z początku jest ból, a potem ten ból staje się kolejną zdobyczą, odmieniony, narastający z wolna, wznoszący się ku rozkoszy, spleciony wraz z nią. Morze, nieuchwytne w swym kształcie, po prostu niezrównane.
  • Eugene B. Sledge
    14. rocznica
    śmierci
    Wojna to zorganizowany obłęd niszczący najlepszych ludzi.
  • John Williams
    21. rocznica
    śmierci
    Jakże porządni i przyzwoici wydajemy się samym sobie, dopóki nie mamy okazji ani powodu, żeby się zachować nieprzyzwoicie! Potrzeba dopiero miłości, żebyśmy mogli czegoś się dowiedzieć o sobie samych.
  • Arthur Koestler
    32. rocznica