Okładka książki Wesołe bajki

papier
Nikodem
6.75 (8 ocen i 1 opinia)

Opis książki

„Wesołe bajki” to zbiór wierszowanych legend i bajek polskich, które zna niemal każde dziecko. Ale czy na pewno? Czytając te historie, opowiedziane na nowo w zabawny i nieraz zaskakujący sposób, nabiera się przekonania, że świat smoków i innych pradawnych stworów może być przyjazny i kolorowy. Bohaterami „Wesołych bajek” są między innymi: Smok Wawelski, Bazyliszek, Szewczyk Dratewka, Syrenka Warszawska i inni weseli mieszkańcy krainy wyobraźni.

źródło opisu: http://www.empik.com/wesole-bajki-fraczek-agnieszk...(?)

Polecamy

Opinie czytelników
Marta | 2012-01-09
Przeczytana: 04 lutego 2011

Tak naprawdę są to legendy polskie w nowych odsłonach. Poetka jest znana z wielu wierszowanych książeczek dla dzieci, starszych i całkiem małych, głównie z ciepłych opowiastek o zwierzątkach.

Książka "Wesołe bajki" w wierszowany sposób, niezwykle lekkim piórem, zaznajamia nasze pociechy ze Smokiem Wawelskim, Bazyliszkiem, Syrenką Warszawską, legendą o Liczyrzepie, czy Kwiecie Paproci. W miły i przyjemny sposób dzieci mogą poznać najpopularniejsze legendy polskie i choć gdzieniegdzie są one złagodzone na potrzeby najmłodszych, to jest to pozycja godna uwagi. I sporo czytania na minimum kilka wieczorów.

Recenzja również tutaj: http://www.siedlce.gda.pl/kcik-czytelnika/152-qwesoe-bajkiq-agnieszka-frczek.html

coccinellea | 2014-05-21

64. rocznica
  • Herbert George Wells
    148. rocznica
    urodzin
    Moja pewność siebie zbiła ich z tropu. Zwierzę potrafi być zawzięte i przebiegłe, ale na to, by kłamać w żywe oczy,trzeba być stuprocentowym człowiekiem.
  • Stephen King
    67. rocznica
    urodzin
    Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty.
  • Fannie Flagg
    70. rocznica
    urodzin
    Wiesz, serce może pękać, ale i tak bije dalej
  • Leonard Cohen
    80. rocznica
    urodzin
    Chciałbym, żeby wszystko, co ma się do powiedzenia, można było wyrazić jednym słowem. Nie cierpię tego, co może się zdarzyć między początkiem a końcem zdania.
  • Craig Thompson
    39. rocznica
    urodzin
    Odniosłem porażkę w delikatnych igraszkach przyjaźni.
  • Lars Saabye Christensen
    61. rocznica
    urodzin
    Człowiek się nie uczy na własnych błędach. Człowiek się ich uczy na pamięć.
  • Dymitrij Bilenkin
    81. rocznica
  • Hong Ying
    52. rocznica
    urodzin
    Niemniej są na świecie tacy ludzie, których spotyka się na wąskiej ścieżce życia, a rolę, jaką w nim odegrają, można opisać wyłącznie za pomocą emocji, nie słów. Kiedy takich dwoje zejdzie się na tej samej wąskiej ścieżce, to czy tego chcą, czy nie, przyciągani potężną siłą zmierzają ku sobie, odczu... pokaż więcej
  • Frederic Beigbeder
    49. rocznica
    urodzin
    Świat jest nierealny, z wyjątkiem chwil, kiedy jest wkurwiający.
  • Sarah Rees Brennan
    31. rocznica
  • Walter Scott
    182. rocznica
    śmierci
    Ten, kto jest bez nazwiska, bez przyjaciół, bez pieniędzy, bez ojczyzny, jeszcze zawsze jest człowiekiem. Kto zaś to wszystko posiada także nie jest niczym więcej.
  • Arthur Schopenhauer
    154. rocznica
    śmierci
    Bardzo mało ludzi umie myśleć, ale jakiś pogląd chce mieć każdy. I cóż pozostaje innego, jak przejąć gotowy pogląd od innych, zamiast wypracować go samemu?
  • Sven Hassel
    2. rocznica
    śmierci
    - W co ty się, kurwa, bawisz? Wiesz, kim ja jestem? Germański żołnierz, to ja! Tankist! Bum bum! I mam w dupie twojego Stalina czy jakiegoś innego cholernego Ruska!
  • Jacqueline Susann
    40. rocznica
  • Wergiliusz
    2032. rocznica
    śmierci
    Exoriare aliquis nostris ex ossibus ultor - Niech z naszych kości narodzi się mściciel

Znajdź nas na Facebooku