Polscy królobójcy

83-01-11279-4
królobójca, królowie Polski
historyczna
Meehoow

Polscy królobójcy to pierwsze poświęcone zamachom na życie polskich królów syntetyczne opracowanie, oparte na faktach zaczerpniętych ze źródeł historycznych, oplecione barwną szatą anegdot, nie pozbawione przy tym głębszych analiz. Autor przybliża epizody z rodzimej historii, w której rzadko gościł skrytobójczy sztylet, ale, jak się okazuje, nie zabrakło politycznych spisków, porwań, napadów, prób trucicielstwa czy wreszcie urojonych bądź symbolicznych królobójstw. Znaczną część owych występków prawo dawnej Rzeczypospolitej określało jako "zbrodnę majestatu", a ich sprawców jako "królobójców".

źródło opisu: PWN, 1993

źródło okładki: zdjęcie autorskie

JCK | 2011-12-17
Przeczytana: 27 grudnia 2011

Ciekawa, podająca kilka fajnych ciekawostek. Czytało się jednym tchem i polecam ją wszystkim zainteresowanym historią.

mistan | 2016-05-25
Przeczytana: 25 maja 2016

Polecam. Dobrze się czyta ...

robur | 2014-10-19
Przeczytana: 19 października 2014