Krystyna Feldman albo festiwal tysiąca i jednego epizodu

Wydawnictwo: Księgarnia św. Wojciecha
83-7015-557-X
Meehoow

Książka ze wspomnieniami Krystyny Feldman, epizody z życia prywatnego i teatralnego spisane przez Tadeusza Żukowskiego.

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Meowth | 2017-03-18
Przeczytana: 18 marca 2017

Wierzyć się nie chce, że tak barwne życie, pełne wielu wydarzeń i zmian, często mocno związanych z dziejami i zawirowaniami w naszym kraju, przypadło w udziale jednej osobie. Podobnie, jak zdumiewa, że w tak maleńkiej, filigranowej osóbce pomieściło się tyle wyrazistości, siły i aktorskiego ognia, przez co kto raz ujrzał Panią Krystynę w którymś z tych Jej naprawdę artystycznych filmowych ról drugiego planu czy epizodów, zapamiętał Ją na zawsze.

Pani Krystyna opowiada o sobie, ale czyni to jakby półgębkiem, w rzeczywistości jej gawęda jest przede wszystkim opowieścią o teatrze, o ludziach z nim związanych, o losie polskiej sceny w zmieniających się czasach i ustrojach. Opowiada z uderzającą szczerością, poczuciem humoru, niekiedy z nutą nostalgii, a bywa, że i z goryczą. Ale zawsze czyni to z taktem, dzięki czemu nawet wspomnienia o osobach, z którymi nie udało się uzgodnić poglądów ani politycznych, ani artystycznych, wolne są od zacietrzewienia i pogardy.

Początkowo miałam...

Meehoow | 2014-07-08
Na półkach: Przeczytane, Dla Biblioteki

Szanuję p. Krystynę i jej (niestety zamknięty już) dorobek. Miałem szczęście parę razy zobaczyć ją na żywo czy to w Teatrze Nowym czy w księgarni Arsenał. Kiedyś nawet tłukł mi się po głowie pomysł internetowej witryny - stchórzyłem... Ale ta książka tak do końca do mnie nie przemówiła. Bo choć to naprawdę ciekawy życiorys, to jednak podany w raczej mało udany sposób.

vexlubo | 2013-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2013

dobra- bo ciekawy sposób przekazu, bo zadziwiający życiorys, uświadamiająca historycznie, bo pozytywna kobieta ale jakoś za dużo o teatrze (choć zarzut to bzdurny) i końcówka mniej ciekawa.

| 2015-06-08
Kage | 2012-11-22