Rycerz z Alcantary

9788311120273
historyczne, miłość, przygodowe
historyczna
Kinqa

Rok 1568 zapisał się w historii jako najtragiczniejszy za rządów Filipa II, króla Hiszpanii. We Flandrii narasta konflikt, Turcy zagrażają państwom śródziemnomorskim, a Maurowie wzniecają powstanie w Grenadzie. Wydawało się, że rozpad państwa jest nieunikniony. Król jednak, nie dając się złamać przeciwnościom losu, postanawia rozesłać po kraju zaufanych ludzi oraz stworzyć sprawną siatkę szpiegowską. Wkrótce okazuje się, że jego największy wróg - Turcy Ottomańscy posiadają równie przebiegłych i skutecznych informatorów.

Jedynymi osobami, którym król może teraz zaufać, są dwaj rycerze należący do Zakonu Alcantara i do Zakonu Kawalerów Maltańskich - Luis María Monroy i Juan Barelli. Zostaje im powierzona niebezpieczna misja na Wschodzie. Ich podróż wiedzie poprzez Wenecję, Sycylię, aż do tajemniczego Istambułu i będzie obfitować w liczne przygody. Czeka na nich również zaskakujące zakończenie.

Adalid po raz kolejny udowadnia, iż jest mistrzem trzymających w napięciu powieści opiewających miłość, odwagę i honor rycerski.

Światowy bestseller. Ponad 300 000 sprzedanych egzemplarzy.

źródło opisu: Wydwnictwo Bellona 2011

źródło okładki: empik.com

Basia | 2012-02-18

Całkiem niezła powieść historyczno-przygodowa.Szybko się czyta.Ale określenie tej książki światowym bestsellerem , to wg.mnie przesada.

Nie przypadła mi do gustu. Nie jest zła, ale nie jest też zbytnio warta poświęcanego jej czasu. Ciężko powiedzieć dobra-zła a w tym przypadku już na pewno.

ZłaKrólewna | 2014-07-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Stateczki
Przeczytana: lipiec 2014

Szczerze mówiąc nie jestem pewna czy przypadkiem nie jest to jedna z gorszych książek jakie w życiu czytałam.....
Pomysł jest ciekawy, owszem, ale wykonanie kuleje. Początek niepotrzebnie rozwleczony i nic nie wnosi do głównego wątku (do tego jest jakby urwany), środkowa część potraktowana po macoszemu, a końcówka... Cóż, miałam nadzieję, że tam właśnie książka się rozkręci, ale srogo się rozczarowałam. Zanim cokolwiek konkretnego się stało książka się skończyła (i to przedwcześnie, mimo wrażenia, że zostało tak wiele stron, ale o tym za chwilę).
Idea samego zakończenia w formie listów jest według mnie bardzo, bardzo nieudana i zbyt krótka (jakieś 6 stron?). Rys historyczny może laikowi przybliżyć sytuację, ale z drugiej strony żyjemy w czasach, kiedy dostęp do informacji jest tak powszechny, że nie widzę powodu, żeby wprowadzać czytelnika w błąd (grubość książki ergo długość historii), myślałam, że czeka mnie kolejne +/- 60 stron fabuły, a tu klops. Szczególnie, że autor...

doliwaq | 2013-10-11
Przeczytana: 11 października 2013

Nic specjalnego. Dobrze się czyta, ale co z tego jeśli fabuła jest nieciekawa, a główny bohater to ideał bez żadnych wad, któremu się wszystko udaje. Nawet miłość odnajduje od pierwszego wejrzenia i to odwzajemnioną! Bardziej czytadło niż bestseller.

Mateusz Turski | 2015-08-13

Ostatnia część dobrego cyklu. Akcja już nie jest taka wartka, ale nadal trzyma napięcię

Wojciech | 2015-01-31
Montes | 2014-12-28