Tajemne prawdy dawnych mitów i sag

Tłumaczenie: Michał Waśniewski
Wydawnictwo: Genesis
Die okkulten Wahrheiten alter Mythen und Sagen
978-83-86132-84-3
AleksaZ

Autor omawia tajemnice ezoteryczne zawarte w dawnych mitach i legendach. Wydarzenia świata fizycznego opisuje jako odbicie zdarzeń na wyższym planie. Podaje warunki potrzebne do czytania w Kronice Akasza. Wyjaśnia tajemne znaczenie treści danych mitów, które są opisem przeżyć wtajemniczonych w dawnych misteriach. Omawia znaczenie mitologii nordyckiej i celtyckiej, misteria druidów i drotów. Wyjaśnia znaczenie sag o Prometeuszu, o Ikarze i Dedalu, o wyprawie Argonautów i wiele innych.

źródło opisu: Wydawnictwo Genesis, 2010

źródło okładki: www.wydawnictwogenesis.home.pl