Okładka książki Rozmawiała gęś z prosięciem. Wybór wierszy

Rozmawiała gęś z prosięciem. Wybór wierszy

Autor:
papier
Asia
7 (5 ocen i 0 opinii)

Opis książki

W książce tej znajduje się zbiór 30 wierszy dla dzieci, a są to: Żółwie i krokodyle, Ryby, żaby i raki, Żuk, Mrówka, Mops, Kijanki, Żaba, Sowa, Indyk, Wrona i ser, Żuraw i czapla, Wąż-kaligraf, Sroka, Krasnoludki, Kaczki, Ciaptak, Lis i jaskółka, Stryjek, Po rozum do głowy, Dwie gaduły, Koziołeczek, Babulej i Babulejka, Orzech, Rozmawiała gęś z prosięciem, jak rozmawiać trzeba z psem, Włos, Foka, Michałek, Ślimak, Baran.

źródło opisu: opis autorski

Kalendarium literackie
  • Jacek Dukaj
    40. rocznica
    urodzin
    Lepiej znamy intencje naszych czynów niż owe czyny. Lepiej wiemy, co chcieliśmy powiedzieć, niż co naprawdę powiedzieliśmy. Wiemy, kim chcemy być - nie wiemy, kim jesteśmy.
  • Ann Brashares
    47. rocznica
    urodzin
    Jeśli nie ma wyjścia, trzeba je stworzyć. Nie można pozwalać, by świat po prostu nam się przydarzał(...).
  • Patricia Schröder
    74. rocznica
    urodzin
    Na to nie ma słów - powiedział czule. - Noszę cię w sercu, odkąd po raz pierwszy cię zobaczyłem. To prawda, Elodie... Prawda, której właściwie nigdy nie powinnaś usłyszeć.
  • Mario Spezi
    45. rocznica
  • Arnold Schwarzenegger
    67. rocznica
    urodzin
    Sens życia, to nie zwykła, szara egzystencja czy przetrwanie, ale parcie do przodu, windowanie się do góry, osiąganie czegoś, zdobywanie.
  • Cherie Priest
    39. rocznica
    urodzin
    Nawet anioły załkają, gdy ujrzą, co ci zrobiłam.
  • James Blish
    39. rocznica
  • Maeve Binchy
    2. rocznica
  • Ingmar Bergman
    7. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest absolutnie samotny. Wszystko inne jest złudzeniem. (...) Nie spodziewaj się niczego oprócz zła. Jeśli zdarzy się coś przyjemnego - tym lepiej. (...) Nie będziesz rozczarowana, kiedy wszystko wróci do dawnego porządku. Trzeba żyć ze świadomością, że samotność jest absolutna. Wtedy człow... pokaż więcej
  • Jun'ichirō Tanizaki
    49. rocznica
    śmierci
    Każdy powinien tworzyć sobie system moralny odpowiadający jego naturze, a następnie zgodnie z nim postępować.

Znajdź nas na Facebooku