Brzozowski. Wokół kultury: inspiracje nietzscheańskie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Filozofia Polska XX Wieku. Filozofia Społeczna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Instytut Filozofii i Socjologii PAN
83-7388-040-2
filozofia i etyka
n0e

Wstęp Nota biograficzna Rozdział l. EWOLUCJA MYŚLI BRZOZOWSKIEGO Indywidualizm bezwzględny Filozofia czynu Indywidualizm bezwzględny (cd.) Filozofia czynu.Filozofia pracy Modernizm katolicki: zbliżenie Rozdział II. NIETZSCHE W DZIELE BRZOZOWSKIEGO: Śmiertelna aporia: nietzscheariska diagnoza kryzysu kultury w myśli Brzozowskiego. Konfrontacja i krytyka złudzeń: próba przezwyciężenia kryzysu...

Wstęp
Nota biograficzna
Rozdział l. EWOLUCJA MYŚLI BRZOZOWSKIEGO
Indywidualizm bezwzględny
Filozofia czynu
Indywidualizm bezwzględny (cd.)
Filozofia czynu.Filozofia pracy
Modernizm katolicki: zbliżenie
Konfrontacja i krytyka złudzeń: próba przezwyciężenia kryzysu kultury
Relatywizm i pluralizm versus złudzenia woli mocy: krytyka indywidualistycznego woluntaryzmu z pozycji nihilistycznego indywidualizmu
Apoteoza czynu i twórczości
Praca versus "tragiczna mitologia": krytyka subiektywistycznego woluntaryzmu z pozycji gatunkowego aktywizmu.
Rozdział III. BRZOZOWSKIEGO INTERPRETACJA MYŚLI NIETZCHEGO W ŚWIETLE WSPÓŁCZESNYCH SPORÓW O NIETZSCHEGO
Specyfika interpretacji Brzozowskiego na tle dwudziestowiecznych interpretacji myśli Nietzschego
Pluralizm i aktywizm.Interpretacja Brzozowskiego w świetle postmodernistycznej debaty nad statusem kultury współczesnej

źródło opisu: http://wszystkieksiazki.home.pl/product_info.php/m...(?)

źródło okładki: http://wszystkieksiazki.home.pl/product_info.php/m...»